Akit, Fatih’te Siyanür İçerek İntihar Eden 4 Kardeş Vakasını Çözdü

0
199
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Fatih’te beraber yaşayan 2’si kadın 4 kardeşin siyanür içerek intihar etmesi gündem olmuştu. Yeni Akit gazetesi ise olaya farklı bir bakış açısı ile yaklaştı. Akit gazetesi çıkarları doğrultusunda yine akıl almayacak bir şekilde olayı farklı yönlere sürükledi. 

İstanbul Fatih’te 48 ile 60 yaş arasındaki 4 kardeşin anne-babalarının ölümünün ardından birlikte yaşadıkları evde bulunan su bardaklarına siyanürü suya karıştırıp, içtikleri tespit edilmişti. Olayın soruşturması henüz devam ederken Yeni Akit etik dışı davranarak adeta kamuoyu ile dalga geçercesine hazırlanmış bir habere imza attı.

Yeni Akit tarafından yazılan haberde, “Fatih’te 4 kardeşin siyanür içerek intihar ettikleri evde evrimci Richard Dawkins‘in ateizm propagandası yaptığı “Tanrı Yanılgısı” adlı kitabı bulundu. Tüm dinleri alenen inkar eden skandal kitap halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesi ve “Mukadesata hakaret” gerekçesiyle Türkiye’de davalık olmuştu.” sözleri kullanıldı.

Yeni Akit‘in yanı sıra bazı basın mecralarının yazarları ise ailenin maddi açıdan sorun yaşamadıklarını halka açıklama isteği doğrultusunda köşe yazıları yazmaya başladı. Kardeşlerin ölüm sebebi olarak kitapları öne süren, evdeki bardaktan,çanaktan, duvarın renginden bahseden Akit, mahalle sakinlerinin ifadelerinde yer alan “ekonomik açıdan zor durumdaydılar” sözlerine yer vermedi.

Sosyal medya kullanıcıları yaşanan durumu farklı yönlere çekmeye çalışan haber için ağır eleştirilerde bulundu.

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz