Barış Pınarı Harekatı Başladı

0
78
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından, “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı‘nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir” sözleriyle Barış Pınarı Harekatı’nın başladığını duyurdu.

Erdoğan, açıklamalarının devamında, “Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.Barış Pınarı Harekatı‘nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye’yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” sözlerini kullandı.

Son dakika bilgilerine göre ilk etapta YPG’ye ait mühimmat depoları vuruluyor. Harekat karadan ve havadan eş zamanlı füze saldırıları ile devam ediyor.

BM Güvenlik Konseyi üyeleri çağrıldı

Dışişleri Bakanlığı, “BM Güvenlik Konseyi üyeleri Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili olarak bilgilendirilmek amacıyla Bakanlığımıza çağrılmaktadır” açıklamasını yaptı.

Ceylanpınar Belediyesi uyarı yaptı

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla beraber Şanlıurfa’nın Ceylanpınar Belediyesi, halkı evden çıkmaması konusunda uyardı.

.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz