Bedri Baykam’dan A Haber’e Fenerbahçe Tepkisi

0
151
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Fenerbahçe taraftarının Bakan Berat Albayrak’ı protesto etmesi sonrası yaşanan durumları Fenerbahçe Kongre Üyesi yazar Bedri Baykam, Günboyu’na değerlendirdi. Baykam, değerlendirmelerinde A Haber’e tepki gösterdi.

Fenerbahçe-Alanya maçının 1-1 sonuçlanması sonrasında Fenerbahçeli taraftarlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef alarak “Damat istifa” sloganları atmıştı. Atılan sloganlar stad sonrası sosyal medya üzerinden de devam etmişti.

Fenerbahçe taraftarı ise A Haber ve A Spor kanallarının taraflı yayın yaptığını, haberlerinde Ali Koç’un üzerine planlı bir şekilde algı oluşturulduğunu iddia etti. Konuyla ilgili paylaşımlar günlerdir sürüyor.

Konuyla ilgili konuşan Fenerbahçe Kongre Üyesi, yazar, Bedri Baykam Günboyu’na değerlendirdi.

Baykam konuyla ilgili açıklamalarında, ‘Trabzonspor-Fenerbahçe maçında golden sonra aşırı sevinç gösterileri yapmaları, sürekli Trabzonspor’un şampiyon olacağından bahsetmeleri doğal olarak rahatsızlık yaratıyor. Dolayısıyla bütün stad ‘damat istifa’ diye bağırdığı zaman bu bir haklı gerekçeye dayanıyor. Çünkü Fenerbahçe’ye yapılan bütün haksızlıkların arkasında o seyirci kitlesi ister istemez bir müdahale arar hale geliyor.

“Fenerbahçe kalecisinin kurtardığı penaltılar tekrar ediliyor”

“Türkiye liginde penaltı kurtaran kalecilerden sadece Fenerbahçe kalecisinin kurtardığı penaltılar tekrar ediliyor. Özelikle tabi VAR odasının da mantıksız ve yanlış kararlar alması da seyircide büyük bir güvensizliğe neden oluyor. Tereddüt ve şüpheler oluşuyor. Futbolda siyasetin işin içine girdiği şüphesi maalesef açıkça var. Bunun ne ölçüde girip girmediğini ben kanıtlayamam. Ama yaşananlar yüzünden bunun yoğun şekilde kitleler tarafından bu şekilde algılanması kaçınılmaz hale geliyor…”

“Yandaş dediğimiz bu medya”

Ahaber’in tepki çeken Fenerbahçe haberini de eleştiren Baykam; ‘Yandaş dediğimiz bu medyanın Fenerbahçe aleyhine böyle bir gidişatı var. Bu tür haberler Fenerbahçe’ye yapılan talihsiz provokasyonların medya ayağı oluyor. Ortada doğal olarak infial duyan, tepki veren bir seyirci grubu varken kalkıp bunu alakasız şekilde, gezi olayları hakkında daha önce tartışmalı bir şekilde yaptıkları yorumlara bağlayarak vermeleri çok yakışıksız.’

Kaynak:Günboyu

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz