Berfin İçin Adalet…

0
249
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, henüz 17 yaşında olan Berfin‘in yüzüne Ozan Çeltik isimli cani tarafından asit dökülüyor. İşin acı kısmı ise bunu yapan şahıs, genç kızın eski erkek arkadaşı.

Yaşadıkları ayrılık sonrası bunu gururuna (!) yediremeyen Çeltik dershaneden evine doğru gitmekte olan Sibel’i takip ediyor ve yanında taşıdığı asidi genç kızın yüzüne döküyor. Genç kız yaşanan olay sonrası acılar içinde çığlık çığlığa..

Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kızı İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıyor. Yüzünün neredeyse tamamı ve boynu atılan asitten dolayı resmen erimiş durumda ve Sibel o hastaneden bir gözünü kaybetmiş olarak çıkıyor.

Henüz 17 yaşında olan Sibel’in hayallerine, geleceğine ve gençliğine elinde ki asitle nokta koyabileceğini düşünen saldırgan Ozan Çeltik ise yapılan araştırmalar sonrası kısa sürede gözaltına alındı. Şu an için tutuklu durumda. Yarın yine hakim karşısına çıkacak.

Tüm bu yaşanan acı olaylardan sonra saldırganı yargılama olayı yani işin ‘adalet’ kısmı başlıyor.

Yarın 7 Ocak 2020 Sibel’e bunu yaşatanın hakim karşısına çıkacağı gün.

Mahkeme salonundan çıkabilecek karara ilişkin Berfin’in avukatı Mehtap Sert, şu açıklamayı yapmıştı geçtiğimiz Kasım ayında, “Sanık Ozan Ç. hakkında kasten adam yaralama hükmü verilirse bu durumda alacağı ceza 1 yıldan 3 yıla kadar olabileceği için gelecek mahkemede serbest kalması gündeme gelmesi mümkün olabilir yaptığı yanına kar kalabilir”

Kısacası Ozan Çeltik, Sibel’i öldürmediği için çok düşük bir cezayla bu olayda kurtulabilecek. İleride belki de hiç ummadığınız bir sebepten herhangi birimizin karşısına çıkıp 2. vukuatını işleyecek.

Şule Çet, Ceren Özdemir, Emine Bulut ve niceleri gibi kadınlar için kullandığımız ve adaletin tecelli etmesin de payı olduğuna inandığımız sosyal medya üzerinden bu olayı duyurup, üstümüze düşeni yerine getirelim

Elle tutulur bir cezanın sadece cinayetlere değil, insanların geriye kalan tüm ömrünü etkileyebilecek olaylarda da verilmesi gerektiğini gösterelim.

#Berfiniçinadalet

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz