Bir Bunu Yapmamıştık: Köpek Balığına Şiddet!

0
91
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Balıkesir’in Erdek ilçesinde balıkçıların ağına takılan 4 metre boyundaki köpek balığı balıkçılar tarafından tekme ve tokat uygulanarak şiddete uğradı.

Erdek’te denize balık tutmak amacıyla açılan bir grup balıkçının ağına yaklaşık 4 metre boyunda ve 700 kg ağırlığında köpek balığı takıldı. O esnada çekilen videoda, ağdan kurtarılan ve denize salınmak üzere olan köpek balığına, balıkçılardan birinin tekme ve tokatla saldırdığı görüntüler yansıdı. Balıkçının saldırgan tavrı sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

Aralarında Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın da yer aldığı birçok kurum hayvana şiddet uygulandığını ifade ederek CİMER’e şikayette bulundu. Görüntlerin sosyal medyada hızla yayılması ve CİMER’e gelen şikayetler sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı Erdek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, balığa şiddet uygulayan kişi hakkında  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca idari yaptırım uygulandığını açıkladı.

Cezaya sebebiyet veren yasanın ilgili maddesinde, “Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek yasaktır.” deniliyor.

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz