Bu Hafta Hangi Filmler Vizyona Girecek?

0
172
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Bu hafta merakla beklenen 5’i yerli olmak üzere 7 film vizyona girerek seyirciyle buluşacak. İşte sinemaseverlerin merakla beklediği o filmler…

“Kuşatma 7 Uyuyanlar”

“Kuşatma 7 Uyuyanlar” filminin kadrosu oldukça geniş. Yönetmen koltuğunda Utku Acar’ın yer aldığı filmde Ahmet Şafak, Fulden Akyürek, Özcan Varaylı, Çağatay Akman gibi bilinen isimler rol alıyor. Ahmet Şafak tarafından kaleme alınan film, Amerikalı “Blackwater” subayı Falcon’un Kerkük’e gelmesi üzerine, özel bir Türk birliğinin bölgedeki kaos baronlarının komplosuna karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

“Keşfedilmemiş Çocuklar”

Aileleri tarafından terk edilmiş ve yuvada kalan ve farklı farklı yetenekleri olan bir grup çocuğun öyküsünü anlatan filmin yönetmen koltuğunu ise Bülent Terzioğlu ve  Korkmaz Yalınkılıç paylaşıyor. Senaryosu Murat Ünalan’a ait olan filmde Efe Ekemen, Egemen Mustafa Almacı, Mert Erdoğdu ve Ayşenaz Aydoğmuş rol alıyor.

 “Hareket Sekiz”

Polisiye ve komediyi bir arada sevenlerin beğenerek izleyeceği filmin yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu üstleniyor. Senaryosu Ayberk Çınar’a ait olan filmde Ali Sunal, Onur Atilla, Devrim Yakut, Gürgen Öz, Bihter Dinçel, Sarp Bozkurt, Hakan Bilgin, Hande Katipoğlu ve Aykut Taşkın gibi isimler rol alıyor. Film, Rus mafya liderinin peşine düşen üç polis memuru ve yaşadıkları durumu anlatıyor.

“Dert Bende”

Haftanın diğer bir komedi filmi olan “Dert Bende” de arkadaşları olan Mert’in mutsuz olacağı bir evliliğe adım atmasını engelleyen arkadaşları ve bu süreçte başlarından geçen olayları anlatıyor. Yönetmenliğini Berat Özdoğan’ın üstlendiği filmde Ümit Kantarcılar, Onur Dilber, Jessica May, Sermet Yeşil, Ahu Sungur ve Cihan Albayrak gibi isimler yer rol alıyor.

“Kral Şakir Korsanlar Diyarı”

2018 yılında izleyici ile buluşan “Kral Şakir Oyun Zamanı”nın devam filmi “Kral Şakir Korsanlar Diyarı”, bir maceraları sırasında gizemli bir küreye hapsolan Kral Şakir ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Animasyon şeklindeki filmin yönetmenliğini ise Haluk Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay paylaştı.

“Joker”

Yönetmenliğini Todd Phillips’in yaptığı Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Shea Whigham, Frances Conroy ve Bryan Callen gibi isimlerin rol aldığı “Joker” izleyici ile buluşacak. Joaquin Phoenix’in başrolü üstlendiği filmde, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in, zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla bir “Joker” karakterine dönüşümünü konu ediniyor. Joker filmi gereğinden fazla şiddet içerdiği gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde oldukça eleştirilmişti.

“Piranalar”

Film Napoli’de mafyaya dahil olmak isteyen ve bir o kadar da acımasız olan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Film gelecekteki mafyanın günümüzde nasıl yetiştiğini ve gençlik çağında bu işlere bulaşan kişilerin ruhsal durumunu ele alıyor.Francesco Di Napoli, Viviana Aprea, Ar Tem, Pasquale Marotta, Mattia Piano Del Balzo ve Ciro Vecchione’nin rol aldığı yapımın yönetmen koltuğunda Claudio Giovannesi oturuyor.

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz