Bugün Günlerden Eskişehir ”Hacım”

0
2697
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

 

Sezona Fifa’dan yediğin -6 puan cezası ile başla, -5 puanla mücadele ederken bu kez TFF’den -3 puan daha ceza ye, sonbahar mevsiminde tüm yabancı futbolcuların seni terk etsin, buna rağmen ikinci yarıya umutla başla. Hey yavrum Hey!.

Eskişehirspor’un bu sezon ki mücadelesi ile ilgili ileride çok ilginç şeyler yazılacak olduğu su götürmez bir gerçek. Gerçek olan bir şey daha var ki o da, Eskişehir taraftarının benzersizliği.

Babadan oğula geçen bir tribün kültürü. Hatta bu sıralar bir ”eşeysiz üreme” örneği olarak oğuldan babaya geçen ”Eymen” vakıası.

Memleketin gerçek manada tezahür eden tek kolej takımıdır Eskişehirspor. 63’de Akademi ile filizlenen, 65’te Orhan Şeref Apak’ın, Burhanettin Türker’in, Orhan Oğuz’un, İhsan Çetin’in, Aziz Belol’un, Yalçın Kılıçoğlu’nun çabalarıyla vucut bulan bir hareketin takımıdır.

Eskişehirspor’un beslendiği bu kültür, bu ahval ve şerait içinde dahi mücadeleyi kaçınılmaz kılıyor. Ekrem penaltı kurtarıyor, 30’luk Onur sonradan girdiği maçın 88.dakikasında golünü atıyor, 17’lik Metehan’la ligin en iyi takımını yeniyosun..

Altyapıdan kadroya dahil edilen 7 gencin hikayesi, Kurosawa’nın 7 Samurai’sine benziyor, ya da 7 silahşör, ya da Tunç Başaran’ın ”10 Korkusuz Adam”ına..

Kulüp ile beraber ortaya çıkan karakterler öyle unutulmaz ki, Amigo Orhan, ilk kadın amigo Feriha Abla, ortanca oğluna Anadol, mezartaşına Eskişehirspor yazdıracak kadar sevmiş, sevilmiş Abdullah Gegiç, olmazları oldurmuş Fethi Heper..

Bir kaç saat içinde kalan son ondört maçın ilki olan Altınordu maçına çıkacak Eses.. puanı 13.

Sözü Eskişehir’li şair Haydar Ergülen ile bitirelim.

”yine çarpıştırsak kelimeleri / Aşk yenildi hayal kimle beraber / Aşk gibi düşüyor kümeleri de / Şu benim efsanem eski es ki / Eskişehirspor’um es be birader.”

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz