Cebinizdeki Sermayeye Göre İş Fikirleri

0
456
iş kurmak
iş kurmak
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

 

Cebinizdeki sermayeye güvenemiyor ya da girişimcilik ruhunuzun sizi bir anda daha aşağı çekmesinden korkuyor olabilirsiniz. Ancak piyasada mevcut olan, daha önce denenmiş birçok iş için kolları sıvayabilirsiniz. İnternet ortamında hiç sermayeniz olmadan girişebileceğiniz işler olduğu gibi bunların riskleri de mevcut. Cebinizdeki sermayeye göre seçebileceğiniz işlerle, geleceğin çok konuşulan girişimcilerinden biri olabilirsiniz. Cebinizdeki sermayeye göre tercih yapmanızın yanı sıra, 10 bin liraya yakın sermaye ile yapılabilecek çok sayıda iş olduğunu söyleyebiliriz.

Cebinizdeki 10 Bin Lira Sermaye ile Yapılacak İşler

10 bin lira sermaye ile günümüz şartlarında hangi işin kurulabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. 10 bin lira sermaye ortaya koyarak yapabileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor. Bunların başında; düğün fotoğrafçılığı, file torba üretimi, çiğ köfteci dükkânı, solucan gübresi yetiştiriciliği, çay ocağı, kuaför dükkânı açmak gibi işler geliyor. Sıralamış olduğumuz bu iş kolları ile koymuş olduğunuz sermayeyi kısa sürede katlamanız mümkün. Ekonomik koşullar göz önüne alındığında daha yüksek bir sermaye ile büyük işler yapılabilir. Ancak 10 bin lira sermaye ile yola çıktıysanız; kredi çekip 100 bin liralık bir iş kurmak, kısa vadede size karlı gibi görünse de ömrünüz o krediyi ödemekle geçebilir. Girişimci olarak eldeki sermaye ile söz konusu işlere kalkışmak zarar etme riskinizi oldukça aşağı çekecektir.

Cebinizdeki Parayı İkiye Katlamak Sizin Elinizde

İnternet sitelerinde birçok kullanıcı kolay yoldan para kazanmak ve az sermaye ile iş kurmak gibi popüler fikirleri, son zamanlarda sıklıkla araştırmaya başladı. İnternet üzerinden bilgi sahibi olmayı tercih eden insanların bu konuda dikkatli olmasında fayda var. Çünkü cebinizdeki parayı ikiye katlayacak olan iş fikrini iyice tartmalı ve ona göre adım atmalısınız. İnternet sitesinde yer alan iş fikrinde 20 bin lira dükkân açmaya yeterken, siz bu işe kalkıştığınızda daha yüksek rakamlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Cebinizdeki parayı ikiye katlamayı hesaplamadan önce, işin sürdürülebilirliğine dikkat etmelisiniz. İşinizi kuracağınız zaman diliminde ülkenin ekonomik koşullarını da yakından takip etmeniz, uygun zamanı yakalamanız açısından önem arz etmektedir. Aksi takdirde küçük işletmenizi beklenenin çok üstünde bir rakamla açabilirsiniz. Bunun yanı sıra cebinizdeki parayı ikiye katlamak için yerine getirmeniz gereken ilk şey, işinize dört elle sarılmak olacaktır. Geri kalan kâr oranı, kendinizi geliştirdikçe zaten sizi bulacak.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz