Coco (2017)

0
702
Coco
Coco
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Yönetmen: Adrian Molina

Yapım : ABD

Süre: 105 dakika

IMDB: 8,4

Tür: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik, Müzik, Gizem

Animasyon filmleri dendiğinde akla gelen ilk stüdyo şüphesiz Pixar. Bu stüdyo bir iki istisna hariç çıkardığı her filmle izleyicilere mükemmel zaman geçirdi. Benim bireysel fikrim olarak en başarılı stüdyo olarak adlandırdığım Pixar, yine çizgisini korudu ve harika bir yapım olan Coco’yu bizlere sundu.

Eğer animasyon filmlerinin çocuklara göre olduğunu,size hitap etmediğini düşünüyorsanız yazıyı buradan itibaren okumaya DEVAM EDİN. Animasyon filmleri, ütopik bir dünyayı hiçbir aktörün anlatamayacağı şekilde anlatır ve sizi her zaman iyi hissettirir. Ratatouille, İnanılmaz Aile, Sevimli Canavarlar, Buz Devri, Madagascar, Oyuncak Hikayesi, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?, Shrek, Yukarı Bak ve daha niceleriyle animasyon filmleri sinemanın olmazsa olmazı. Ama bu evrende 2 film benim için çok ayrı yer tutuyor. Yakın zamanda eleştirisi gelecek olan Spiderman: Into the Spiderverse ve Coco.

Konu

Coco, gerek renkleriyle, gerek karakterleriyle, gerek müzikleriyle kısacası her şeyiyle insanı mutluluktan havaya uçuruyor. Filmimiz, ailesi müzikten nefret eden Miguel’in müzisyen olmak istemesini konu alıyor. İdolü Ernesto de La Cruz gibi gitar çalmak isteyen Miguel bir gün adamın mezarına gidiyor ve gitarını çalıyor. Bu sayede ölüler diyarına hapsolan Miguel, burada hem müziği hem de ailesini keşfediyor. İçinde geçtiği dünyayla, renkleriyle, karakterleriyle, müzikleriyle Meksika kültürünü bize harika anlatan bu film, hissettirdikleriyle de içimize dokunuyor. Filmin özellikle son 15 dakikası bizi aşırı duygusallıktan ve mutluluktan ağlattı. Filmde hikaye, senaryo, akıcılık her şey harika ve hiç gereksiz sahne bulunmuyor. Coco, yaşamı, aileyi ve ölümü hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça yumuşak ve düşündürücü bir biçimde anlatıyor. Kısacası bütün aileyi bir araya getirin ve derhal bu filmi izleyin!

Bütçe ve Hasılat

Bütçesini tam olarak bilmediğimiz bu film vizyona girdiği hafta tam 50 milyon $ açılış yaparak listelerde en üste yerleşti. Dünya genelinde 807 milyon $ hasılat yapan film stüdyosunu da şüphesiz bayağı sevindirmiş olmalı.

Oscar ve Golden Globe dahil 105 ödül alan Coco, izlediğiniz en güzel filmlerden biri olmaya aday.

Her zaman yazdığımız gibi beğenmediğimiz şeylere burada yer vermek isterdik ama Coco gerçekten kusursuz bir film. O yüzden sadece tebrik ve teşekkür edebiliyoruz. İyi seyirler.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz