Diyetsiz Nasıl Kilo Verilir?

0
116
Diyetsiz Nasıl Kilo Verilir?
Diyetsiz Nasıl Kilo Verilir?
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Kilo vermek ve zayıf kalmak aylardır belki de yıllardır en büyük problemi olanınız var mı? Aslında çözüm çok basit, önce altında yatan sebebi bulmak, sonra kilo problemini çözmek ve ideal kiloya inmek hiç mi hiç zor değil.

Neden Kilo Veremiyoruz?

Bu sorunun cevabını bulduğunuz anda problemi çözmek kolaylaşıyor. Eğer yanlış besinlerle besleniyor ve fiziksel aktivitenizi hiç artırmıyorsanız vücudunuzda kalori açığı oluşmadığı için vücudunuzda yağ yakımı başlamıyordur. Sürekli dışarda yemek yiyor ve fastfood ürünleri ile gününüzü geçiriyorsanız yanlış yağ asidi, yanlış kalori ve sağlıksız binlerce madde vücudunuzda cirit attığı içindir. Eğer D vitamini eksikliği varsa hormon ve yağ mekanizmaları çalışamadığı için kilo veremezsiniz. Demir eksikliği varsa kaslarınız ve tüm bedeniniz yeterli çalışma gücüne erişmediği için yeterli oksijeni sağlayamadığı için kilo veremezsiniz.

Sonuç olarak genel bir kan tahlili yaptırmak kilo probleminizin altında yatan sebebi bulmanıza yardımcı olur.
Peki bunları yaptık ama diyetsiz nasıl zayıflarım diye mi soruyorsunuz? Diyet yapmak için yeterli motivasyonu sağlayamıyorsanız en azından ufak dokunuşlarla küçük değişikliklerle aldığınız kaloriyi kısıtlayabilir kilo vermek için adımlar atabilirsiniz. O zaman kilo verme tüyolarını sıralayalım.

Kilo Vermek İçin Kahvaltıyı Atlamayın

Bütün gece aç kalmış enerjisiz vücudun gün içinde çalışması ve yağ yakması için kahvaltı ilk şarttır. Yumurta, peynir, ceviz, zeytin, tam tahıllı ekmek gibi doyurucu besinlerle geçen bir kahvaltı size güne hazırlar.

Su İçerek Kilo Verilir mi?

Kilo vermek için su içmemiz gerektiğini bilmeyen yoktur herhalde. Su sadece yağ yakımı için değil vücuttaki enzim ve hormon sistemlerinin yeterli bir şekilde çalışması için uygun ortam oluşturmak adına ilk unsurdur. Peki zayıflamak için ne kadar su içmeliyiz? Kilogram başına 35 ml su içmek canlı bir metabolizma için yeterlidir.

Bitki Çayı Ve Şekersiz Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Her gün her yerde birçok bitki çayının haftada beş kilo verdiğine ya da karın erittiğine dair bir amaçsa düşündüğünüz bunu unutun. Ama yeşil çay spor sonrası tempolu bir yürüyüş sonrası yağ yakımının verimini ve kas toparlanmasını artırır. Yürüyüşten yarım saat önce içilen şekersiz kahve de yine spor sırasında yağ yakımını ve metabolizma çalışmasını destekler.

Kilo Verirken Ne Kadar Spor Yapmak Gerek?

Belki spor yapacak vaktiniz yok belki spor salonuna gidecek imkanınız yok. Böyle durumlarda asansör yerine merdiven kullanmak arabayı biraz daha uzak bir yere park etmek otobüsten bir iki durak erken inmek de size aktivite olarak faydalı olacaktır.

Uyku Düzeni Kilo Vermede Önemli Midir?

Diyet yapamasanız bile akşamları hafif geçirip aldığınız kaloriyi gündüze yaymak depo yağların azalmasını kolaylaştırır. Uyku saatinizden en az beş saat önce akşam yemeğini iki saat önce de son ara öğününüzü yapmış olmanız lazım. Siz de bunları uygulayarak metabolizmanızı canlandırıp kilo vermeye vücudunuzu hazırlayabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz