Erdoğan: 21 Saatte 109 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

0
80
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Arabistan, Mısır, NATO ve HDP’ye uyarılarlarda bulunan Erdoğan, Barış Pınarı Harekatının ilk 21 saatinde 109 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

 

Bu şahıların değil milletin partisidir

“18. yılımızı geride bıraktık. İnşaAllah daha nice yıllar boyunca milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Millete hizmet davasını ileriye taşımak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Kongre süreci de bunun için bir imkan. AK Parti işte bunun için hiçbir zaman eskimeyecek, icraat kabiliyetini kaybetmeyecek bir partidir. Sizlerden ricam büyük kongre süreci AK Parti’nin bu vasfına uygun şekillendirmenizdir. Bu şahısların değil milletin partisidir.” ifadelerini kullandı.

Tuzak ve engellerle karşılaştık

Erdoğan, “Türkiye rahmetli Menderes, Özal ve AK Parti döneminde kısır döngüleri kıracak adımlar atabildi. Kuşkusuz en büyüğü bu adımların AK Parti ile atılmış oldu. tabi bu süreçte pek çok engeli aşmak, sıkıntıyı göğüslemek mecburiyetinde kaldı. Tuzak ve engellerle karşılaştık. Her senaryonun amacı Türkiye’yi yeniden kendi içine kapatmak, enerjisi ve zamanını boşa harcatmaktı. Biz işte bu tuzağa düşmeyerek. İçeride nelerle uğraşırsak uğraşalım hedeflerimizden asla şaşmadık.”

Harekatı eleştirenlere Erdoğan’dan sert çıkış

Erdoğan harekatı eleştirenler için, Fırat’ı temizlik için başaracağımıza inandığımız Barış Pınarı Harekatını başlattık. Bu harekatı eleştirenler ve bu konuda dürüst olmayanlar var. Bu eleştirileri asla kabul etmiyoruz. Siz şöyle bir kenarda durun ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Suudi Arabistan ve Mısır’ hedef alan Erdoğan, “Bu ülkeler konusunda hepsinin değil ama bazıları için isim de vereceğim. Suudi Arabistan. Suudi Arabistan’ın konuşmaya hakkı var mı? Yemen bu haldeyken senin bir şey söylemeye hakkın var mı? Mısır! Sen hiç konuşamazsın. Sen ülkende demokrasi katili olan bir kişisin. Yüzde 52 oyla seçilmiş olan bir Mursi’yi mahkemede çırpınarak ölmesine neden oldun. Belki de operasyon yaptın. Ve ailesine defin için bile müsade etmedin. Sen böyle bir katilsin. Sisi birileriyle toplantı yapmış. Bu operasyonu kınamış. Ya kınasan ne yazar? Kınamasan ne yazar? Abdestimizden şüphemiz yok ki bizim namazımızdan şüphemiz olsun.” sözlerini kullandı.

Mücadelemiz Kürt kardeşlerimle değil

Erdoğan Kürt halkı ile sorunu olmadığını şu sözlerle açıkladı. “Şimdi bizler Suriye halkımıza sevdamız zaten tartışılamaz o ayrı ama bizim derdimiz Suriye’yi işgale çalışan DEAŞ, PYD, PKK gibi terör örgütleridir. Bizim oradaki Kürt kardeşlerimizle de sorunumuz yok. Sorun tamamen terörledir.” dedi.

109 terörist öldürüldü

“Dün saat 16 itibarıyla hava kuvvetlerimiz önceden belirlenen hedefleri vurmaya başladı. Şu ana kadar 109 terörist etkisiz hale getirildi. Tabi bunların içinde yaralılar falan da var.”

HDP’ ye çıkıştı

Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkan ve bunu sosyal medya hesaplarından da dile getiren HDP İÇİN konuşan Erdoğan, “Rabbim güvenlik güçlerimize kuvvet versin. Onları her bir evladımızı korusun. Ülkemizi her türlü bela ve musibetten uzak tutsun. Bu operasyona destek veren Muhalefet partilerimize, siyasetçi ve sanatçıya, her birine teşekkür ediyorum. Terör desteğiyle parlamentoya giren partiye sesleniyorum. Ülkemizin ordusuna işgalci derseniz bu ahlaksızlıktır. O sizin işiniz. İşgalcilik yapıp, oralarda masumlar için sorgulama tünelleri oluşturacak kadar alçaksınız.” sözlerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz