Erdoğan: “ABD’nin Bölgeden Çekilme Olayı Başladı”

0
93
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'nin bölgeden çekilme olayı başladı
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Sırbistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda konuşan Erdoğan ABD’nin çekilme durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Akşam ki görüşmemizden sonra bölgede, Sayın Başkanın ifade ettiği gibi çekilme olayı  başlamış vaziyette.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları ise şu şekilde:

“Akşamki görüşmemizden sonra bölgede sayın Başkan’ın ifade ettiği gibi çekilme olayı başlamış vaziyette. Buradaki karşılıklı muhataplar çalışmalarını yürütecekler. Sayın başkan Trump bu konuyla ilgili talimatını vermiş ve çekilmeyi emretmişti. Gecikmeye rağmen gerek ABD’li heyet gerekse bizim heyetimiz bu görüşmeleri gerçekleştirdi. Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik çünkü terör örgütlerinin ülkemize yönelik tehditlerini kabullenmemiz asla mümkün değil.”

DEAŞ konusuna da değinen Erdoğan, ” Bu rakamlar abartılı rakamlar. Orada cezaevlerinde olan bazı rakamlar var. Bu konuyla ilgili bizim de bir yaklaşım tarzımız var. Almanya, Fransa’da bulunan DEAŞlılar var. Bu konuda ne gibi adımlar atılabilir. Kendileri bir çalışma yapacaklar biz de arkadaşlarımıza talimat verdik. Burada ne gibi bir adım atalım ki şuanda cezaevinde veya cezaevlerinde bulunan DEAŞlıları buralardan süratle derdest edelim.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz