Erdoğan Dünyaya Seslendi: “Size Bir Teklifimiz Var”

0
113
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, “Size bir teklifimiz var biz sizler gibi değiliz. Öldürmek için değil yaşatmak için çalışırız. Suriye’deki sorunun en kestirme yolu bunun için de teklifimiz; tüm teröristler hemen bu gece silahlarını malzemelerini bırakıp belirlediğimiz güvenli bölgeden dışarı çıksınlar.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları ise şöyle:

“Artık beş devlet bir milletiz”

Türk Konseyi vurgusu yapan Erdoğan, “Artık beş devlet bir milletiz. Bölgede güçlenerek yürüyeceğiz. Türk Konseyi artık daha da güçlenmiş oldu. Bundan böyle Avrupa’nın içinde de Türk Konseyinin bir iletişim merkezi oluşmuş oldu. Türk konseyi koordinasyon komitesinin kurulmasını kararlaştırdık.” dedi.

“Ülkemiz her hal ve şart altında müttefiklik hukukunun gereğini yerine getirmiştir”

Erdoğan harekata karşı çıkan devletleri baz alarak, “Ülkemiz her hal ve şart altında müttefiklik hukukunun gereğini yerine getirmiştir. Ama müttefiklerimizin başka işler çevirdiği ortaya çıktı. Türkiye’nin tavrı barıştan yana olmuştur böyle de olacaktır. Suriye meselesi Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun yeniden dizayn edilmesinin ürünüdür. Ezilen dışlanan Kürt kardeşlerimize Türkmen kardeşlerimize hakkaniyetle davranılması konusunda ısrarcı olduk. Müttefikle Türkiye yerine terör örgütleriyle hareket etmeyi tercih ettiler. Hala onlarla beraberler. Teröristler Fransa’da bir eylem yaptığında tüm dünya ile birlikte biz de oradaydık. Buna karşılık DEAŞ’ın ülkemizde pek çok düzenlediği saldırının ardından yanımızda kimseyi bulamadık.” ifadelerini kullandı.

“Biçilen role teslim olacaktık ya da mücadele edecektik”

Erdoğan alınan kararın arkasında olduğunu, “Türkiye’nin mazisinde teslim olma seçeneği asla olmamıştır. Biz milletimizle birlikte mücadele bayrağını yükselttik. Ya istiklal ya ölüm diyerek devletini kurmuş bir millete de zaten başka türlüsü yakışmazdı.” sözleriyle bir kez daha vurguladı.

“Bunlara güvenilmez”

Erdoğan, “Meselenin DEAŞ değil hele PKK hiç değil sadece bölgemize yönelik bir projeyi hayata geçirme olduğu çok açık. Barış Pınarı harekatını yürütüyoruz. Dirençle hatta saldırıyla karşı karşıyayız. Bu harekatı durdurun diyorlar. Ama bugüne kadar bizi teröristler tarafından ülkemize atılan havan ve roketler için üzüntülerini bildirmek için kimse aramadı. Bunlara güvenilmez.” dedi.

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz