Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Eşine Dayak!

0
186
Eski Maliye Bakanı Kamal Unakıtan'ın Eşine Dayak!
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, İstanbul’daki kaçak yapı denetimlerine takılan villasındaki yıkım esnasında 80 korumadan dayak yediğini iddia etti.

İstanbul’da kaçak yapılanmaya karşı yapılan işlemler esnasında sıra merhum Kemal Unakıtan‘ın ailesine de vurdu. Sözcü gazetesinden Fatma Vurgun’un haberine göre, kaçak olduğu için geçmiş yıllarda polemiğe sebep olan villanın daha sonra imar artışıyla yasal hale getirilen Unakıtan Ailesi’ne ait villada dün yıkım gerçekleşti.

Yıkım sonrası konuşan Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, Üsküdar Belediyesi’ne sert tepki gösterdi. Ahsen Unakıtan, “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” ifadelerini kullandı.

“Polis arabası, zabıta arabası yolu keserek buraya girdi”

Konuyla ilgili konuşan Ahsen Unakıtan, “Dedik ki evi soyalım, çatıyı da yatık halden düz hale getirelim. Gelip bir ölçüm yapılmadı. Sabahın erken saatlerinde buraya 20-30 tane polis arabası, zabıta arabası yolu keserek buraya girdi.” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’nin  konuyla ilgili konuşmak için yanına gittiğini belirten Unakıtan, “Yıkım kağıdı getirip kapıya yapıştırmışlardı. Kendisine anlattım. Hilmi Türkmen ‘Bakan’ın emri var, İstanbul’da binalar uygun değilse yıkılacak. Biz de uygun olmayan binaları havadan izliyor ve yıkıyoruz’ dedi. Fakat Bakanımız ben yalıtım yapmak için 40 senedir oturduğum evimi bir tamirata soktuysam ‘Git o binayı yık’ demiyor. Ben bunu Hilmi Türkmen‘e izah ettim.

Komşu binaların hepsi uygun yapılmış olup da 40 yıl önce yaptığım evin çatısını düzeltiyorum diye benim çatımı nasıl yıkarsın? Önce bana diyeceksin ki ‘Bunu düzelt.’ Ben bunu üç günde sökemem ki, üç günde düzeltemem ki. Buraya bu kadar masraf yapmışım bu zor günde. Bana bir ay müsaade edeceksin. Bir ayda yıkılsa burası bunun Hilmi Türkmen’e, Üsküdar Belediyesi’ne ne zararı var?” dedi.

“Ahde vefa yok mu”

Doğu’da, Güneydoğu’da Köy işleri işe yaramıyor. Bütün her yere kuyu açtı, su götürdü. Böyle bir rahmetlinin eşi bu memlekete emanet. Buna ‘Ah de vefa’ yok mu? Gelip benim apar topar 40 yıllık duvarımı, çatımı yıkıyorsun. Ben şuan rapor almaya gidiyorum. Ayağıma taş düştü. Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar.

“Cumhurbaşkanının etrafı zırhla çevrili”

Benim hiçbir zaman Cumhurbaşkanına ulaşma gibi bir durumum olmadı. Çünkü etrafını öyle bir zırh sarmış ki… Ben kendisini severim. 1970 yılından beri tanırım. Eşim SEKA müdürüyken kendisini vazifeye davet etmişlerdi. Fakat etrafı bugün zırhla çevrili. Hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Ne korumasına ne kendisine. Ne de kendisi açıp ‘Ahsen yenge nasılsın?’ demiyor. Ben nasıl ulaşayım nasıl söyleyeyim? Zaten Üsküdar Belediyesi AK Parti’nin belediyesi.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz