Eylül’de Ne Yapmalı?

0
212
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

“Eylül bir ay değil, bir aylık ayrı bir mevsim.” derler. Bu ayın girmesiyle beraber birçok şeyin değişeceğini hepimiz biliyoruz. Havaların soğuması, okul döneminin başlaması gibi etkenlerin yanı sıra bu ay bizim için aslında birçok şey ifade ediyor. Bu yazımızda Eylül ayında ne yapalım, nasıl yapalım kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

*Eylül ayında şiir okumayın mesela, sadece yazın. Sonbahar şiirdir, yaşamalısınız.

*Bu hafta sonu nereye gitsem diye düşünmeyin. Çünkü Eylülde her yer güzeldir. Kendinizi sokağa atın mümkünse ve unutmayın; güneş yaz döneminde olduğu gibi terletmez.

*Gezmenin yanında sinemayı da ihmal etmeyin. Yaz aylarının bitmesiyle birlikte sıkıcı, boş filmler vizyondan kalkmış başyapıt olarak nitelendirebileceğimiz filmler yavaş yavaş vizyondaki yerlerini almaya başlamıştır.

*Mümkün olduğunca araç kullanmadan seyahat edin çünkü bu ayda trafik hiç ama hiç çekilmez!

*Açık hava konserlerine gidin. Çünkü son demleridir ve bir daha gidebilmeniz için aradan aylarca süre geçmesi gerekir.

*Evden çıkarken üzerinize bir şeyler almayı ihmal etmeyin çünkü her an bir yağmurla karşılaşabilirsiniz, bunun yanında bir anda soğuyan hava da cabası…

*Ve son bir tavsiye daha; uzun yolculuklara çıkın! Bu ayda yolculuk emin olun bambaşka…

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Önceki İçerik2018’in Son Çeyreğinde Vizyona Girecek Olan 10 Film
Sonraki İçerikGalileo, Yunuslar ve Engizisyon
28 Kasım 1997 Afyonkarahisar doğumlu. Eğitim hayatına İstanbul Küçükçekmece’de başladı. Bu süre zarfında Esenyurt, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar gibi İstanbul’un çeşitli ilçelerinde eğitimine devam etti. Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı ve halen aynı fakültede eğitimine devam etmekte. Kültür-sanata olan ilgi ve merakı sonucu çeşitli dergilerde yazıları yayımlanmakta ve farklı sosyal medya mecralarında çeşitli içeriklerde bulunmakta. 2018 Ağustos ayından itibaren Netbihal’de medyanın yeni haline ayak uydurmaya çalışmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz