Eyüp Arın’lar Bizim

0
451
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

1996 yılında Alt Yapı Koordinatörü olarak başladığı Adanaspor macerasına aralıklar da olsa,  başka hiçbir takımda görev almadan bugün 19.kez devam ediyor, Arın.

Memlekette pek örneği olmayan bir durum bu. Düşünsek, akla bir çırpıda gelecek örnek de yok. Biraz Sakaryaspor’lu Şaban Yıldırım, Gaziosmanpaşa’lı Cihat Erbil en fazla..
Arın’ın tek rakibi bence Celtic’li Willie Maley. 1897/1940 arası bir fiil Celtic’i çalıştırmış. Üstüne şarkılar yazılmış Willie Maley.
Eyüp Arın, bir bakıma memleketin en ünlü gidip, geri geleni olan rahmetli Demirel’i de sollamış görünüyor. Adanaspor’un bir önceki küme düşme provasında görev almış oluşu da herkes için avantaj olarak görülmüş olacak. TFF 1.Lig, bu yıl düşme hattında nefes kesecek hikayeleri barındırıyor şimdiden. Bir taraftan da Eskişehirspor direnişi baş gösteriyor. Yarın Altınordu olacak.
Bu hafta (08.02.2020) Adana-Adanademirspor derbisi var üstelik. as/ads.. Adana denince aklıma Muharrem Gülergin gelir. ”Tamam girin lan suya baştan oynuyoruz” lafı. Adana denince gözü karalık. Adanaspor denince, sonradan beşiktaşlı olan gol kralı Bora gelir. Miliç gelir, Oğuz Çetin gelir, Hoca olarak Rıdvan Dilmen gelir, Löw gelir, Bilo Mbilla gelir, Güntekin Onay’ın Toros Kaplanı deyişi gelir. Bundan kelli Eyüp Arın da gelir. 24 yıllık profesyonel hayatında tüm bunları fazlası ile yaşamıştır Arın. Adanaspor çilekeşidir. Yine de ”tık” demez.
Başa dönelim..
Eyüp Arın’ın 57 yaşında. Adana doğumlu. Hayatı Adanaspor’la yoğrulmuş. 24 yılı profesyonel mücadele barındırıyor. Nereden baksan saygıyı hak ediyor. Gönlümüz Eyüp Arın’la.
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz