Guinness Rekoru Sahibi Kahvaltı Salonu

0
39420
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Kahvaltı dediğimizde kuşkusuz aklıma gelen ilk şeylerin başında van kahvaltısı gelmektedir. Bizlerde Türkiye’nin tek tescilli Van kahvaltı salonu olan Eyüp Van Kahvaltı Salonunu ziyaret ettik. Sizler için derlediğimiz röportajımızın videosuna Netbihal YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

– Sizi Kısaca Tanıyabilir Miyiz?

– Ben Nihat Aygün, Van Gevaş doğumluyum. 1993’ten beri İstanbul’da ticaret işi ile uğraşıyoruz. 15 senedir Van kahvaltı salonu işletiyoruz. Burası bir aile şirketi. 19 kardeşiz, 6 kardeş bu işi yapıyoruz.

– Eyüp Van Kahvaltı Salonu Hakkında Bizi Bilgilendirir Misiniz?

– Bismillah deriz evde namazımızı kılar gelir, işimize başlarız akşama kadar çalışırız. Sabah hep birlikte geliriz hep birlikte kapatır evimizin yolunu tutarız. İki tane de şubemiz var, merkez burası Eyüpsultan. Mekanımız dört katlı şark köşemiz mevcut. Yaklaşık 250’ye yakın misafirimizi burada ağarlayabiliyoruz. Sabah namazıyla açıyoruz burayı, sabah altı gibi açıyoruz akşam beşe kadar kahvaltı servisimiz mevcut. Bütün işimiz kahvaltı. Kahvaltı dışında hiçbir şey yapmıyoruz burada. Kahvaltıyla açıyoruz kahvaltıyla kapatıyoruz. Yerimiz Eyüpsultan’da Feshane’nin karşısında Eyüpsultan Camii’ne yürüme mesafesi 10 dakika.

– Eyüp Van Kahvaltı Salonuna Olan İlgi Nasıl?

– Hafta içleri daha sakin geçiyor en az 80-100 kişi misafir ediyoruz. Hafta sonları ise burada yer bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Müşterilerimiz dışarda sıra bekliyor, pazar günü 9’la 12 arası çok yoğun oluyor. Belediye başkanlarını, sanatçıları, film artistlerini biz burada çok ağırladık. Bütün halkımızı, kahvaltıya düşkün olan insanlarımızı buraya bekliyoruz

– Türkiye’deki Tek Tescilli Van Kahvaltı Salonu Olduğunuz Doğru Mu?

– Evet. Van kahvaltı salonu tescili sadece bizde. Eyüp Van kahvaltı salonu olarak tescilimiz bulunmakta. İki yıl önce Van ticaret odasından tescilimizi aldık. Türkiye’de sadece bu tescil bizde bulunuyor.

– Guinness Rekorunuzla Alakalı Bizi Bilgilendirir Misiniz?

51.793 kişiye 2014’te bir anda kahvaltı servisi yaptık. Bu kahvaltı van’da verildi. Bu rekor daha önce Amerikalılara aitti 17.400 kişiye toplu olarak yemek verilmişti. Biz ise 51.793 kişiye kahvaltı verdik ve bu rekoru kırdık. Bu rekoru tekrardan kırmayı düşünüyoruz. Bu sefer ki hedefimiz 150.000 kişiye kahvaltı vermek. İnşallah gerçekleştireceğiz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz