Güzelden Yana Tavır Alan Bir Proje: Bi’ Dünya Haber!

0
38663
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Bi’ Dünya Haber projesi hiçbir maddi kazanç elde etmeyi gütmeden, farklı alanlarda çalışan insanların “güzelden yana tavır almak” misyonu ile bir araya geldiği, güzel, olumlu ve ilham kaynağı olabilecek içerikleri üretmeyi hedefleyen bir projedir.

Bi’ Dünya Haber nedir ve kimlerden oluşur?

Bi’ Dünya Haber ekibi kendilerini “her birimizin farklı bir hikayesi var” diyerek tanımlıyor. Ekip üyeleri arasında mühendis de var beslenme uzmanı da. Bu kadar farklı alanlardan insanların bir araya gelmesini de ”güzelden yana tavır almak” olarak yorumluyorlar. Bi’ Dünya Haber projesinin bir hevesle değil aksine bir fikir üzerine temellendirildiğini belirterek projenin uzun vadeli olması adına gayretlerin devam ettiğini ve edeceğini belirtiyorlar.

Bi’ Dünya Haber ne yapıyor?

Bi’ Dünya Haber ekibi başta İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca olmak üzere farklı dillerde yayın yapan haber ve blog kaynaklarından Müslümanlarla alakalı pozitif, güzel ve ilham kaynağı olabilecek haberleri araştırıp buluyorlar. Ayrıca kendilerinin farklı ülkelerde yaşayan arkadaşları sayesinde, onlardan gelen yerel güzel ve olumlu haberleri de toplayarak sitelerinde paylaşıyorlar. Yabancı dildeki haberleri samimi ve sıradan olmayan bir üslup ile çevirdiklerinin de altını çiziyorlar.

Bi’ Dünya Haber ekibi yalnızca çeviri haber yapmıyor. Özgün içerik, röportaj ve derlemeler yaparak site içerisindeki çeşitliliği ve özgünlüğü dinamik bir şekilde tutmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar yayınlanan önemli ve ilgi çekici konulardan bazıları ise şöyle; İslamofobi ile Mücadele, Örnek İnsanlar, Güzel Projeler, İslam Şehirleri.

Bi’ Dünya Haber’in kazancı ne?

Bi’ Dünya Haber projesi herhangi bir gelir elde etmek için var olan bir proje değil. Projenin odaklandığı nokta ise insanların sitedeki içerikleri okuyup, olumlu etkilenmesini sağlamak ve Müslüman insanları ilgilendiren pozitif, güzel içerikler üretmek. Bi’ Dünya Haber ekibi kendilerinin temel amacının ”yastığa başımızı koyduğumuzda geride gönül hoşluğu ve Allah’ın rızasına bir adım daha yaklaşabildiğimizi” düşünmek olduğunu söylüyorlar.

Bi’ Dünya Haber’i daha yakından tanımak ve sitedeki içeriklerini görmek için https://www.bidunyahaber.org/

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz