Karmakarışık

Hayatımızın Merkezi: İnternet

        Artık yediden yetmişe tüm insanların dilinde, kulağında ve gözlerinin önünde olan, hayatımızın içine bu kadar girmiş, hatta hayatımızı ona göre planladığımız bu internet dünyasını biraz konuşalım mı?

        Çevremizde gördüğümüz en küçüğünden en büyüğüne her işletmenin internette yer aldığı, mahallemizin bakkalının “#shopping #eat #holiday” etiketleriyle gönderi paylaştığı dijital dünya artık hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Yeni evlenmiş hanımefendilerin bir hevesle döşediği evlerinin fotoğraflarını, küçük kızına şakalar yapıp video paylaşan babaları ve daha nicelerini birçok mecrada görmekteyiz.

        Biz mi sosyal medyayı kullanıyoruz yoksa o mu bizi kullanıyor diye kafalarda karışıklık yaratsa da, hepimiz onunlayken pek bir mutluyuz. Bu iş internet çılgınlığına dönüşmediği sürece zarardan çok yararı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni insanlar tanımamıza, farklı kültürler keşfetmemize, alışveriş yapmamıza ve nicelerine olanak sağlayan bu sanal dünyadan çok kötü sonuçlar da doğabiliyor fakat bu işin dengesi kendi bünyemizde. İnterneti bize fayda sağlayacak ve keyif alacak şekilde kullandığımız sürece tadından yenmez. Hepinize bol like, bol fav ve bol bol takipçi dilerim!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir