Herkesi İlgilendiriyor… Bakanlık Sahtecilik Yapan O Markaları Açıkladı! Tek Tıkla Öğren

0
139
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
Tarım ve Orman Bakanlığı, yaptığı laboratuvar çalışmaları sonrası üründe sahtecilik ve tağşiş yapan markaları tek tek açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı belirli aralıklarla yaptığı  üründe sahtecilik yapan markalar listesini son yaptığı çalışma ile güncelledi. Bakanlık yaptığı son çalışmada, 618 firmanın 1211 parti ürününde taklit ya da tağşiş yapıldığını ortaya çıkardı.

Günlük hayatta tükettiğimiz ürünlerden alkole, bal ve kuru yemişlere kadar birçok üründe sahtecilik yapıldığı ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanlığı halkın bu ürünlere karşı daha dikkatli olması amacıyla web sitesinde bu firmaların güncel listesini yayınladı.

Bakanlık tarafından yapılan tam açıklama ise şöyle:

Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, “Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik” gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İşte o markalar

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz