İbrahim Mike Baycora kimdir? İbrahim Baycora’nın görevi nedir?

0
920
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

ABD’nin New Jersey Eyaleti’ndeki Paterson şehrine tarihi boyunca ilk kez bir Türk Emniyet Müdürü göreve getirildi. O Türk ise İbrahim Mike Baycora… İbrahim Mike Baycora kimdir, yeni görevi nedir?

ABD’nin New Jersey Eyaleti’nde bulunan Paterson Polis Teşkilatı’nda 32 yıldır görev yapan İbrahim Mike Baycora vermiş olduğu hizmetler sonrası Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi. İbrahim Baycora bölgede emniyet müdürlüğü yapacak olan ilk Türk olma özelliğinide taşıyor. Baycora’nın bu başarısının ardın İbrahim Baycora kimdir sorusu merak edilenler arasında yerini aldı.

Eskişehir’de hayata gözlerini açan İbrahim Baycora daha çok küçük yaşlarda memlekete veda ederek ABD’nin Paterson eyaletine ailesiyle yerleşiyor. Baycora, New Jersey Rutgers Üniversitesi’nin Kimya bölümünden mezun oluyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra hayatının geri kalanını polis olarak geçirmek isteyen İbrahim Baycora, 1988 yılında Paterson Polis Teşkilatı’na katılıyor.

Eskişehir’den ayrıldıktan sonra Türkiye’ye bir daha geri dönmeyen İbrahim Baycora evlilik hayatını da ABD’gerçekleştiriyor. 32 yıldır Paterson Emniyeti’nde meslek hayatını sürdüren  Baycora artık 150 bin kişilik eyaletin emniyetinden sorumlu olacak.

İbrahim Baycora yeni görevine yemin töreni ile başladı. Yemin töreni ABD marşı ve dua ile gerçekleşti.

Güne dair konuşan Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, “Baycora, Paterson şehrinin ilk Türk, ilk Müslüman, ilk kimya mühendisi eğitimli emniyet müdürü oluyor.” sözlerini kullandı.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz