İlaç Endüstrisine Kontrolsüz İsyan Nereye Götürür?

0
1956
İlaç Endüstrisine Kontrolsüz İsyan Nereye Götürür?
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

“Kara Kutu” kitabı raflarda yerini aldıktan sonra, gözler yeniden Soner Yalçın’a çevrildi. “5 yıldır kullandığım şeker hapımı çöpe attım.”  diyen ve aşı reddi ile ilgili de yazan Yalçın, hekimlerin boy hedefi haline geldi.

Bilinçsiz Reddiye, Kontrolsüz İsyana  Götürür

İlaç endüstrisinin insan sağlığını ticarete döküp rant sağladığı gerçeğini kabul etmekle beraber; ilaç kullanımına topyekun karşı çıkmaya şerh düşmek gerekiyor. “Zeytinyağı faydalıdır, yemeklerde kullanın.” lafını duyduktan sonra litrelik şişeyi tepesine diken abartıcı anlayışla algıları örselenmiş ve maddi imkansızlıklar çerçevesinde daha iyisine ulaşmaktan mahrum insanlara, “İlaçlarını  çöpe at” demek ne kadar doğru! Bu yaklaşım; halk sağlığını, paranoyak yaklaştığımız Rockefeller Ailesi kadar tehlikeye atıyor.

Bingöl’ün ücra kasabasında yaşayan tansiyon , şeker hastası 65 yaşındaki teyzeye daha kaliteli ve sağlıklı yaşam tarzı sunamadan, ilaçlarını alırsak; kadının yaşam hakkını gasp etmiş olmaz mıyız!

Aşı Reddini Taliban’dan Duyduk

Bütün toplumların zayıf karnı hassas noktası olan kesim yani yeni doğanlar / çocuklar konusunda sarf ettiği “Türkiye’de 17 çeşit aşı yapılıyor bebelere, hepsini yaptırmak şart mı” sorusuna 2017 yılının Haziran ayında hortlayan çocuk felci hastalığıyla cevap verelim. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre bunun sebebi iç savaşın yarattığı kaos ortamından dolayı aşılanamayan çocuklar. Abartıyı seven toplumumuz içinde bilinçli olmakla elitliği birbirine karıştıran karmaşa zihniyetinin ortasında yaşadığımızı hatırlayalım ve sözde elitist tavırla çocuklarına aşı yaptırmayacak anne babaların varlığını kabul edelim.   Kökü kurutulmuş çocuk hastalıklarının ülkemizde yeniden peydah olmasını hangimiz isteriz!

Aşı reddi kampanyasını Pakistan’dan hatırlıyoruz. Polis nezareti altında ve yüksek güvenlik önlemleriyle uygulanan aşı kampanyalarında faaliyet gösteren 100’den fazla insan aşırılıkçı militanlar tarafından öldürüldü. Gerekçe; Afganistan’da da Taliban ve diğer radikal grupların; çocuk felci kampanyalarına olan tepkisi “Aşılar Müslüman halkı kısırlaştır. Aşıyı yapanlar da ajandır.”

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz