Instagram’ın Yeni Özelliği: Direkt Satış

0
460
İnstagrama Satış Özelliği Geliyor!
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Alışveriş eğilimi gitgide sosyal medya üzerinden satın alma eğilimine yöneliyor. Elbette Instagram da bunun farkında. Eklediği yeni Instagram Satış Özelliği ile bunu anlayabiliyoruz. Bu yazıda bu sistemin neden önemli olduğuna ve yakında ne olacağına değineceğiz.

Her şeyin değişime uğradığı bir gerçek, alışveriş eğilimi de bundan payını alıyor. E-ticaret anlayışı, Es-ticaret (sosyal medya arcılığı ile gerçekleşen ticaret) anlayışına yöneliyor. Her yeni şeyde olduğu gibi buna en iyi adapte olanlar en kârlı çıkanlar olacak.

Öncelikle Amerika gibi belli ülkelerde denenen bu özellik, yakın zamanda Türkiye’ye de geldi. LC-Waikiki gibi sayfalar bu özelliği şimdiden kullanmaya başladı.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistemin çalışma mantığı oldukça basit. Fotoğrafın üzerine tıkladığınızda ürünlerin fiyatlarını görüyorsunuz ve çıkan pencereye tıklayarak internet sitesine yönlendiriliyorsunuz. Böylece Instagram’dan çıkmadan alışveriş yapmış oluyorsunuz. Instagram Satış Özelliği her geçen gün yaygınlașmaya devam ediyor. Ünlü mağazaların çoğu bu özelliği kullanmaya başladı.

İnstagrama Satış Özelliği Geliyor!

Sistem şu an için gelişme aşamasında, Türkiye için siteye yönlendiren bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Ama dahası var.

Yeni Özellik Ne Haline Gelecek?

Yakında bu özellik ile Instagram üzerinden alışveriş yapabiliyor olacağız. Yani bu özellik bizi online alışveriş sitesine yönlendirmek yerine doğrudan kredi bilgilerimizi yazıp satın alabilmemizi sağlayacak. Amerika ve çeşitli Avrupa ülkelerinde şu anda deneme aşamasında. Çok uzak olmayan bir gelecekte ise Türkiye’ye de gelecektir.

Instagram’a eklenecek olan bu özellik kendini geliştirecek ve diğer sosyal medya platformlarına yayılacaktır. Kim bilir belki de online alışveriş sitelerinin yerini alacak.

Eğer online satış ile uğraşıyor veya uğraşmak istiyorsanız bu gelişmeyi olabildiğince yakından takip etmeniz gerekli. Geç kalmadan yararlanırsanız eminiz ki kârlı çıkacaksınız.

Bu gibi yeni gelişmeleri takip ediyorsanız bir de şu yazımıza bakın: Google’ın Yeni Oyun Platformu: Stadia Hakkında

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz