İnternet StartUp’ı – Netbihal

0
37981
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Günümüzde internet teknolojilerinin bu denli gelişmesiyle birlikte çeşitli konseptler de internet merkezli startupların sayısıda oldukça artmaya başladı. 2000’li yılların başından itibaren daha fazla hayatımızın merkezine giren sosyal medya, günlük hayat akışımızda da vazgeçilmezlerimizden birisi oldu. İnsanlar ilk süreçte sosyal medyayı sadece birer kullanıcı olarak kullanırken zamanla sosyal medyada içerik üreticiliğine de başladılar. Bu üretim sürecinde çeşitli yöntemler geliştirildi, denendi ve uygulandı.

Sosyal medyanın kitleler üzerinde ne kadar etkili olduğunu anlayan içerik üreticileri, sosyal medyada daha fazla kitlelere ulaşabilmek ve daha fazla etkileşim sağlayabilmek için çeşitli “tık tuzakları” yöntemleri geliştirdiler. İnternet haber siteleri, haber sitelerine ait sosyal medya hesapları, YouTube kanalları, ve diğer sosyal medya mecralarındaki üreticilerin bir çoğu bu “tık tuzağı” tekniklerini kullanmaya başladı.

Bu mecraları kullananların dikkatlerini çekmek için kulladığı bu yöntemler aynı zamanda kullanıcının içerik üreticisine karşı olan güvenini de azaltmaya başladı. Bu güven kaybının başlıca sebebleri ise şu şekilde sıralana bilir:

  • İçerik başlığı ve içeriğin birbiri ile olan uyumsuzluğu
  • Üretilen içeriğin abartılı reklamlaştırılması
  • İçeriklerin özgünlüğünü kaybetmesi
  • Sadece popüler kültüre ait içeriklerin oluşturulmaya başlanması
  • Kullanıcıya reklam kazancını arttırmak için gereğinden fazla reklam gösterilmesi
  • Etik ilkelerin umursanmaması gibi etmenler güven kaybının oluşmasındaki başlıca etmenlerdir.

Sosyal mecralara olan güvensizliğin ve ön yargının bu denli arttığı günümüzde “tık tuzağı” gayesi gütmeden sadece nitelikli ve özgün içerik üretmeye gayesi güderek yayınlarını sürdürme gayretinde olan Netbihal.com 2017 yılında yayınlarına başladı. Yayın hayatına başladığı ilk günden günümüze kadar çeşitli içerik üretimleri yapan Netbihal.com yenileşen medyanın içerisinde aktif bir içerik üreticisi olma gayretinde bulunan ve “medyanın yeni hali” sloganı ile yoluna devam eden genç bir ekibe sahip sosyal içerik platformudur. Netbihal ekibi internet sitesi üzerinden yaptığı yayınları haricinde, sosyal medya platformlarında da içerikler üretmektedir.

Netbihal, herhangi bir kurum veya kuruluş ile bağlantısı bulunmayan yayınlarını sadece dijital platformlar üzerinden yapan bir dijital içerik üreticisidir.

Netbihal bünyesinde içerik üretmek veya ekibimizle tanışmak, kendi projelerini paylaşmak isteyenler için ise kapımız her zaman herkese açık.

İletişim kurmak için;

info@netbihal.com

Instagram

Facebook

Twitter

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz