Iphone Pro 11 ile IPhone XS Karşılaştırması

0
3272
iphone 11 pro
iphone 11 pro
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

IPhone 11 Pro, teknoloji dünyasının yeni gözdesi olarak hafızalardaki yerini aldı. 4 GB RAM desteği ile piyasaya sürülen Iphone 11 Pro modeli geçtiğimiz günlerde, uygulama açılış süresi testinde diğer serilerle karşılaştı. Bu testte ilginç sonuçlara imza atan Iphone 11 Pro’nun bir araya geldiği modeller arasında; Apple A11 yonga setine sahip olan Iphone X ve Apple A12 yonga setine sahip Iphone XS yer alıyor. Kozların paylaşıldığı süreçte en dikkat çeken detay, Iphone 11 Pro’nun bu modellerin gerisinde kalması oluyor. Testi gerçekleştiren EverythingApplePro adlı Youtube kanalında yer alan içeriğe göre; ilk raundu İphone X 4,23 dakikada, ikinciyi İphone XS 3,18 dakikada, üçüncüyü ise İphone 11 Pro 3,17 dakikada alıyor.

Iphone Pro 11 Seleflerinin Gerisinde mi Kaldı?

Iphone 11 Pro ikinci raundu da diğerlerinin gerisinden gelerek tamamlıyor. EverythingApplePro adlı Youtube kanalında gördüğümüz ikinci turda rakiplerinin gerisinden gelen Iphone 11 Pro 2,32 dakikada testi tamamlıyor. Diğerleri ise sırasıyla; Iphone X 3,03 dakikada Iphone XS 2,03 dakikada testi bitiriyor. Iphone Pro 11’in diğerlerinin gerisinde kalmasının nedeni uygulamaların IOS 13 için optimize edilmemiş olması. Birkaç aylık bir süre zarfından sonra söz konusu test yapıldığında Iphone 11 Pro, öncekinden daha hızlı bir şekilde açılacaktır. Optimize sorunu yaşayan Iphone Pro 11’in ilerleyen denemelerde aynı sorunu tekrarlamayacağı düşünülüyor.

Iphone Pro 11 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Her yıl Eylül ayında lansmanına şahit olduğumuz Apple, bu Eylül ayında da takipçilerinin karşısına yeniliklerle çıktı. 10 Eylül Salı günü yapılan lansmanda Iphone Pro 11’de boy gösterdi. Iphone Pro 11 ve Iphone Pro 11 Max modellerinin; özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bilgiler açıklandı. Ülkemizde ise lansman hakkında en çok merak edilen kısım Türkiye fiyatı oldu.

Apple meraklılarının ve telefonunu yenilemeyi düşünenlerin de fiyat beklentisi konusundaki fikirleri netleşmeye başladı. Kullanıcı tahminlerine yakın bir fiyatla piyasaya girmeyi bekleyen Iphone Pro 11 için belirlenen başlangıç fiyatı 11 bin lira. Ürün fiyatının bu ve buna yakın bir rakam olacağı uzmanlar tarafından ön görülüyor. Herkesin gözü Iphone Pro 11 ve diğerlerinin satışa çıkacağı günde.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz