İsrail, “Biz de İhanete Uğradık”

0
76
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump’un görüşmesi sonrası alınan kararların yankısı hala sürüyor. ABD askerlerinin Suriye’nin kuzeyinden çekilmeye başlaması İsrail cephesinde telaş yarattı. İsmi açıklanmayan İsrailli üst düzey yetkili, “Bu karar İsrail’in Suriye’de yalnız kaldığını gösteriyor. Erdoğan’ın güç kazanması ve kürtlerin yalnız bırakılması karşısında şoka uğradık” dediği öğrenildi.

Erdoğan ve Trump görüşmesinin sonrası alınan kararlar doğrultusunda, ABD askerlerinin Suriye’nin kuzeyinden çekme işlemine başlamıştı. ABD’nin bu tavrı sadece PKK/YPG tarafından değil İsrail tarafından da endişe ile karşılandı. İsrailli gazeteci Barack Ravid katıldığı bir canlı yayında İsrailli üst düzey bir yöneticinin, “Bu karar İsrail’in Suriye’de tek başına olduğunu kanıtlıyor. Erdoğan’ın güç kazanması ve Kürtlerin ihanete uğraması karşısında şoka uğradık” sözlerini ifade ettiğini açıkladı.

İsrailli Bakan: Kaderimizi ABD’nin eline bırakmayacağız

İsrail’in eski Eğitim Bakanı Naftali Bennet ise konuya ilişkin, “İsrail kaderini asla büyük dostumuz ABD’nin de aralarında bulunduğu başkalarının eline bırakmayacak” ifadelerini kullandı.

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz