Kamp Deneyiminizi Arttıracak Ekipmanlar

0
412
Kamp Deneyiminizi Arttıracak Ekipmanlar
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Bu listede önereceğimiz kamp deneyiminizi arttıracak ekipmanlar, kamp yaparken ihtiyacınız olacak temel ekipmanlar değil. Kamp deneyiminizi daha üst  seviyelere çıkarmanızı sağlayacak yardımcı ekipmanları önereceğiz. Bu listedeki kamp ekipmanlarının, kamp yaparken kullanabileceğiniz alternatifleri var. Eğer kolaya kaçmak isterseniz onları temin edebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

Magnezyum Çubuğu

Magnezyum çubuğu ateş yakmak için kullanılıyor. Su gibi çevresel etmenlere dayanıklı olduğu için çakmak veya kibrit taşısanız bile magnezyum çubuğuna sahip olmanız avantajınıza olacaktır.

Kamp Deneyiminizi Arttıracak Yardımcı Ekipmanlar

Magnezyum Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Magnezyum kısmına metal herhangi bir şeyi sürtme vasıtasıyla kıvılcım çıkarıyoruz. Kolay yanabilecek malzemelerden hazırladığımız yataklığın üstüne doğru kıvılcımları yönlendiriyoruz. Birkaç denemeden sonra alevlenecektir.

Çok Fonksiyonlu Çatal-Kaşık

Çatal ve kaşığı ayrı olarak da çantanızda bulundurabilirsiniz. Ama hem yer kaplama açısından hem de kullanışlı olması açısından çatal-kaşık seti daha çok işinizi görecektir. Üstelik fiyatları oldukça uygun.

Tel Testere

Kamp deneyiminizi arttıracak ekipmanlar içinden bir diğeri tel testere. Tel testere hafifliği ve çantanız içerisinde kapladığı minimum alan açısından oldukça yararlı bir ekipman. Ateş yakmak için kullanacağınız büyük odunları kesmek için işinize yarayacaktır. Bir testere kadar rahat ve hızlı olmasa bile işinizin görülmesine yardımcı olacaktır.

Kamp Deneyiminizi Arttıracak Ekipmanlar

Su Şişesi Tokası

Eğer kamp yapacağınız yere yürüyerek ulaşacak iseniz, hele bir de hava sıcaksa durmadan su içmek isteyeceksiniz. Her seferinde su şişesini çantanızdan çıkarmaktansa toka sayesinde çantanızın kenarına asabilir, su içmek istediğinizde kolayca ulaşabilirsiniz.

Survival Battaniye

Bu battaniye alüminyum folyodan yapılma olduğu için hem hafif hem de yer kaplamıyor. Herhangi bir acil durum olduğunda vücut ısınızı korumanızda oldukça yardımcı olacaktır.

Kamp Deneyiminizi Arttıracak Ekipmanlar

Ek olarak: Acil Yardım Çantası

Kamp çantası hazırlarken acil durumlar için bir çanta hazırlamak akıllardan çıkabiliyor. Doğada başınıza herhangi bir şey gelirse yardımın gelmesi vakit alabilir. Bunun için belli durumlarda kullanmak için acil durum çantası taşımanız oldukça faydalı olacaktır.

Kamp yaparken her şeyin kolayına kaçmadan belli ihtiyaçlarınızı giderdiğiniz zaman göreceksiniz ki, kampla daha derinden bir bağlantı kurmuşsunuz. Listedeki ürünler oldukça uygun fiyatlı ürünler, kullanmayacak olsanız bile her ihtimale karşı kamp çantanızın içinde bulunması sizin için faydalı olacaktır.
Keyifli kamplar!

Başka bir hayatta kalma konulu yazı okumak isterseniz sizin için hazırladığımız “Vahşi Doğada Hayatta Kalmak İçin 5 Tavsiye” yazımızı okuyabilirsiniz: https://netbihal.com/vahsi-dogada-hayatta-kalmak-icin-5-tavsiye/

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz