Kim Kardashian’a Ermenilerden Türkiye Baskısı

0
133
Kim kardashian
Kim kardashian
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Çıkarttıkları karışıklıklar yüzünden zorunlu ve devrin ve şartların el verdiğince insanî şartlarda organize edilen “Zorunlu Ermeni Tehcirini” “Soykırım” adıyla dünyaya pazarlayarak Türk ırkına, Türk devletine düşmanlığını hiçbir platformda anlatmaktan geri durmayan ermeni lobisi ; “Dilde birlik, işte birlik, fikirde birlik” yapıyor.

Ermeni kökenli sosyal fenomen Kim Kardashian; iç çamaşırı ve korse markası olan Skims’in üretimi için ülkemizi seçtiği için kendi milleti olan Ermenilerden sosyal linç yedi. Aramızda bu haberi duymayan kaldı mı bilmiyorum ama maruz kaldığımız anlık haber bombardımanı arasında, algımıza yeterince yerleşmesi zor. Biz hatırlatalım, hatırlayalım.

Ermenilerden Kardashina’a Türkiye Tercihi Yüzünden Baskı Yapılıyor

ANCA adlı bir twitter hesabından Kim’e: “Türkiye’de bazı Skims ürünleri yaptığınızı gördük. Lütfen onları büyük işçilik ve hizmet ile tanınan Ermenistan’da yapmayı düşünün.”

Kim Kardashian bizim kara kaşımız kara gözümüz hatırına  bu üretim için bizi tercih etmedi. Kendi cevabını okuyalım;

“İlk olarak kendi giyim şirketime sahip olmayı hayal etmeye başladığımda, tasarım aşamasından başlayarak en iyi malzemelerden tasarım test aşamasına kadar inovasyon ve uygunluk testine kadar her parçanın mümkün olduğunca bastırılmasını istediğimi biliyordum.”

Her iş insanı gibi markasını en uygun şartlarda ve en kaliteli malzemeyle üretmek istemesi normal. Ülkemizin tekstil konusunda başarısı, uluslararası piyasada kabul görmüş bir gerçek. Dolayısıyla bizi tercih etmesi çok normal ama tamamen ticari tercihlerin sonucu olarak bizimle çalışması bile Ermenileri rahatsız etmiş olmalı ki, Kardashian’a organize milli baskı yaptılar. Bu baskıya tepkisiz kalamadığı için de kısa zaman içinde yapacağı Ermenistan ziyaretinde bu konuyu değerlendirip, ülkedeki şartları gözden geçireceğini ekleyerek kendi milletinin gönlünü almaya çalıştı.

Vatandaşın Karnı Nasıl Doyacak?

Emeğinin bileğinin hakkıyla, mesleki meziyetleri sayesinde bu işi alan Türk işçisinin gırtlağından ekmeğini almaya çalıştıkları için Ermenileri suçlamalı mıyız?  Hayır. Üretim ve tüketim tercihlerimizde milli unsurları tercih etmediğimiz için kendimizi suçlamalıyız. Küresel vampirlerin adım baş diktikleri alışveriş merkezlerinde, pet shop hamsterı gibi dönüp duruyoruz . Ben dahil hepimiz bu çarkın içindeyiz. Sokaklara kola, fanta dökmekle olmaz.

Yerli ve milli tercihlerde bulunmak, yerli üreticiyi kollamak vatandaş olarak hepimizin vazifesi. Şunu da eklemek lazım, bazı sektörlerde yerli markalar ne yazık ki tüketicinin yüzünü pek güldüremiyor. Bu konuda internet takipçisi olarak  binlerce şikayetle karşılaşıyorum. Muhakkak ki üreticinin kendine çeki düzen vermesi, ucuza kaçmaması, dünya şartlarında üretim yapması da şart. Hiçbirimiz kısıtlı bütçemizle ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışırken sırf “Made in Turkey” damgası hatırına sokağa atacak paraya sahip değiliz.

Diğer milletlerde  benzeri bulunmayan merhamet politikalarımız sonucunda ev sahipliği yaptıklarımız da dahil olmak üzere hepimiz aynı gemideyiz. Bu yüzden üretici ve tüketici olarak birbirimizi kollamak zorundayız. Zira adım başı açılan yeni bir küresel şubeyle beraber; evine ekmek götüremeyen esnaf dükkanına kilit vuruyor. Bu yüzden boğazından ekmek geçmeyen her bir Türk çocuğunun; çekmecemizde duran havalı marka parfümde, olimpiyat meşalesi gibi sokaklarda gezdirdiğimiz karton bardak kahvede ahı ve de hakkı vardır.

Dünyada herkes birbirini kollarken, pastanın büyük payını kendi milletine ayırmaya çalışırken bizim kendimize düşmanlığımız niye?

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz