Koşar Adım LÖSEV

0
178
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Kanın yapım yeri kemik iliğidir, iliğin içerisinde kök hücreler kendilerine benzer hücre oluşturur ve çoğalarak kana geçer. Bu hücrelerdeki bozulmalar çeşitli hastalıklara sebep olur: iltihap, kimyasal maddeler, ilaçlar… Adı, “LÖSEMİ.”

Herkesin bir hikâyesi vardır. Benim hikâyem lösemili bir arkadaşımı kaybetmekle başladı. Başlarda tedaviyle iyileşebileceğini düşünerek rahat davrandığımız bu hastalığın, ölümle sonlanmasıyla ne kadar da ciddi olduğunun farkına vardık. Başka canlar yok olmasın diyerek çıktığımız bu yolda, en çok merhamet etmeyi öğrendik. Uyandığımda almış olduğum bir mektuba değinmek istiyorum: “Yoluma ışık tutarsan, elimden tutarsan, belki maskemin ardına sakladığım gülüşlerimi maskenin önüne çıkarabilirim. Belki, bir ümit… Ben ve arkadaşlarım desteğini bekliyoruz.” diyordu. Ağladım çünkü anlamıştım. Ne yapabilirdim veya ne yapabilirdik? Umut olabiliriz mesela. Eğer el ele verirsek bu zorlu süreçte yanlarında olabiliriz. En önemlisi de farkındalık yaratabiliriz.

LÖSEV ailesi olarak, kanser tedavisi gören hastalarımızın hayattan mahrum kalmamaları, eğitim, kültür, sanat gibi dallardan haberdar olmaları için uğraşıyoruz. En çok da maskenin ardına saklanan gülüşleri maskenin önüne çıkartmak için umut olmaya çalışıyoruz. Hadi sen de kansere dur de! “Koşar adım LÖSEV” sloganıyla, LÖSEV’in gönüllüleri arasında yer alarak tüm kanserli hastaları kucaklayabilirsin.

Unutma, LÖSEV HAYAT VERİR!

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz