Lokma Dükkanı Açmak

0
438
lokma dükkanı açmak
lokma dükkanı açmak
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Lokma dükkânı açarak gelir elde etme fikri 2019 yılında oldukça popüler. Lokma dökme geleneğinden esinlenerek yapılan bu uygulama, son dönemde modernize edilerek yeniden hayatımızda yerini aldı. Popülerliğin de önüne geçen lokma dükkânı ile ilgili en dikkat çeken detay, bu tatlıyı yemek isteyenlerin kuyruklar oluşturması. Siz de bu lokmacının nasıl bu kadar ön plana çıktığını merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Lokma Dükkânı Açmak Neden Bu Kadar Yaygınlaştı?

Modernize edilmiş haliyle ağızlarda tat bırakan lokma tatlısı, 2019 yılında trend olan iş kollarının başında geliyor. Onu bu kadar ünlü yapansa klasik lokma anlayışının ötesine geçen; çikolatalı, hindistan cevizli, meyve soslu ve daha birçok seçenek sunması oluyor. Lokmacıya giden insanların dile getirdiği ilk şey yoğun ve bitirilmeyen bir tatlı olduğu yönünde. Sürekli yeni bir arayış içinde olan genç nesil, yiyecek kültüründe de aynı düşünceyi benimsiyor. Onlar tarafından çokça tercih edilen lokma dükkânı, yeni iş kurmak isteyenlerin ilk tercihi olarak piyasada yerini alıyor. Haliyle 2019 da lokmacıların yılı olmaya devam ediyor.

Lokma Dükkânı Bayiliği Alabilir Miyim?

Lokma dükkânı açmayı düşünen ancak nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyen girişimciler için en kısa yol, bayilik araştırması yapmak oluyor. Son verilere göre şu an 60 milyon liralık bir potansiyele sahip olan lokma işi, her geçen gün müşterisini ve şubelerini artırmaya devam ediyor. Lokma üretiminin porsiyon başına maliyetini hesapladığınızda bu rakamın 4,5 TL olduğunu görüyorsunuz. Satışı ise ortalama olarak 15 lira gibi yüksek bir rakam üzerinden yapılıyor. Kar oranına baktığınızda, lokma dükkânı bayiliği almanın ne kadar cazip bir fikir olduğunu bir kere daha görüyorsunuz. Siz de lokma dükkânı açarak bu zincirdeki yerinizi alabilirsiniz.

Lokma Çeşitleri Gerçekten 40’ı Buluyor Mu?

Hali hazırda piyasada 40 farklı çeşidiyle yerini alan lokma, oldukça zengin sunumuyla görenleri hayrete düşürüyor. 40 farklı kombinasyonu olduğuna inanmayan müşteriler, yerinde ziyaret ettikten sonra bu tattan vazgeçemediğini söylüyor. Farklı soslar eşliğinde önünüze gelen lokma çeşitleri, son dönemlerde düşük sermaye yüksek gelir imkanıyla girişimcilerin gözdesi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Lokma Dükkânı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Lokma dükkânı açmak isteyenler, maliyeti konusunda endişelenebilir. Ancak sizin 100-150 bin lira vererek kuracağınız bu iş, size aylık 100 bin lira gibi bir kazanç getireceği için oldukça karlı bir iş gözüyle bakabilirsiniz. Günlük 100-150 arası bir müşteriniz olduğunu düşünürsek, günlük 3000-4000 lira kazanç sağlamanız oldukça mümkün.

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz