Londra’daki Saldırıyı Elektronik Bileklikli Olarak Gerçekleştirdi

0
89
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Londra’da iki kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren ve olay yerinde polis tarafından öldürülen Usman Khan isimli saldırganın geçtiğimiz dönemde cezaevinden elektronik bileklikle tahliye edildiği ortaya çıktı.

Londra medyası “Elektronik bileklikli terörist” manşeti ile katilin hareketlerini kontrol etmek için vücudunda elektronik bir kelepçe bulundurmak şartıyla bir yıl önce cezaevinden serbest bırakıldığını ifade etti.

Saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğü açıklanırken, Scotland Yard daha sonra saldırganın vücuduna sahte bir patlayıcı alet bağladığını duyurdu. Yerel medyada çıkan haberlerde, olay sonrası ortaya çıkan bir videoda Khan’ın bir grup sivil tarafından etkisiz hale getirildiği, polis memurları görünene kadar onu silahsızlandırmayı ve yerde tutmayı başardıklarına dikkat çekildi.

Londra'da iki kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren ve olay yerinde polis tarafından öldürülen Usman Khan isimli saldırganın geçtiğimiz dönemde cezaevinden elektronik bileklikle tahliye edildiği ortaya çıktı.

 

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz