Lucca… Şansa bak! Kameralar kayıtta değilmiş

0
429
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

İstanbul’un en işlek ve ünlülerin en çok tercih ettiği mekanları arasında bulunan Lucca geçtiğimiz günlerde tecavüz olayıyla gündeme gelmişti. Gelen son bilgilere göre ise Alper İri’nin tecavüz girişiminde bulunduğu tuvaleti gösteren güvenlik kamerasının arızalı olduğu ortaya çıktı.

Lucca, birkaç gün önce işletme müdürü Alper İri’nin mekan çalışanlarından bir kadını tuvalete sıkıştırarak tecavüz etmeye çalıştığı iddiasıyla birden tanınıverdi. İlk aşamada mekan ismi ve şahıs ismi verilmeden haberler yapılmıştı.

Lucca yönetimi ilk aşamada durumun tehlike arz etmeyeceğini düşünerek açıklama yapma zahmetine girmemişti.

Ta ki tecavüz girişiminin Lucca adlı mekanda ve Alper İri tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkana kadar. Olay açığa çıkınca mekan yönetimi tutuşmuş olacak ki hemen açıklama yapmaya başladı.

Yapılan açıklamada, “Biz gereken önlemleri olay anında aldık. Adı geçen çalışanımızı görevinden uzaklaştırdık, ardından noter kanalıyla savunmasını istedik. Savunmasını sunmadığında da iş akdini sonlandırdık. Mağdur konumundaki kadın personelimiz ise görevine devam ediyor. Olay yargıya intikal etti. Gelişmeleri takip edecek ve kamuoyunu bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

İşletmeci Alper’de boş durmadı tabi ifadesinde, iş disiplinine uymadığı gerekçesiyle birkaç kez genç kadını uyardığını ve kendisinden intikam almak isteyen kadının iftiralarına maruz kaldığını söyledi.

İşin daha acı kısmı ise sosyal medya üzerinden Alper İri hakkında yorum yapan mekanın müdavim isimleri Alper İri için çok olumlu şeyler söylemiyor.

Akıllara gelen soru şu: “Madem Alper İri bu tarz bir adamdı, mekan yönetimi bunca zaman neden bir önlem almadı?”

İşler sarpasarıyor… Güvenlik kamerası bozukmuş

Ayşegül Usta’nın haberine göre ise tecavüz iddialarının yaşandığı tuvaleti gösteren güvenlik kamerası o gün arızalıymış. Acaba Rıza Baba olsa bu duruma ne derdi?

Çalışanlar olayın farkında…

Çalışanlardan B.A, olay günü genç kadının çalışma süresini doldurmasına rağmen Alper İri tarafından mesaisinin uzatıldığını, ve saaat 02.00 sularında genç kadının tuvaletten ağlayarak koştuğunu ve ilk bulduğu taksiye binip gittiğini söyledi.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz