Lucca’da tecavüz girişimi… Alper İri

0
920
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

İstanbul’un en popüler mekanlarından biri olan Lucca, tecavüz skandalıyla gündemde…

İstanbul’da birçok ünlü ismin vakit geçirdiği Lucca adlı mekan şu sıralar, işletmenin müdürü tarafından, çalışanları olan bir kadına gerçekleştirmeye çalıştığı tecavüz skandalıyla gündemde.

Olay ilk ortaya çıktığında ne mekan ismi ne de tecavüz girişiminde bulunan müdürün ismi medyada yer almıyordu. Kimse bu sessizliği bozmasaydı, haber başlıklarını ‘İstanbul’da lüks mekanda tecavüz skandalı’ manşetiyle görecektik. Beklenmeyen oldu ve birileri sessizliği bozdu. Gazeteci Makbule Cengiz…

Gazeteci Makbule Cengiz’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama sonrası her şey bir bir ortaya döküldü. Cengiz paylaşımında,“Adını yazamadığınız Bebek’teki o ünlü mekan “Lucca” olmalı! İşletmecisi Alper İri’den mi bahsediyorsunuz? Bu haberlerde mekân ve tecavüzcü adını açık açık yazacaksınız ki herkes bilecek gitmeyecek! Sadece lüks olduğu için bir mekâna girebilmek adına bu şahısları adam ediyorsunuz!ifadelerini kullandı.

‘Bu haberlerde mekân ve tecavüzcü adını açık açık yazacaksınız’ deyince sosyal medya çalkalandı.

Kenarda, köşede olayların unutulmasını bekleyen mekan yönetimi açıklama yapmak zorunda kaldı.

Lucca yayımladığı açıklamada, “Söz konusu iddia ile ilgili gerekli önlemler olay anında alınmıştır. İddia edilen olay iki çalışanımız arasındadır. Bazı haberlerde geçtiği gibi müşterimizle ilgili bir durum söz konusu değildir.

Konuyu haber aldığımız zaman derhal suça konu eylemi gerçekleştirdiği iddia olunan çalışanımız işletmemizdeki görevinden geçici olarak uzaklaştırılmış, ardından konuyla ilgili olarak noter kanalı ile savunması istenmiş, savunmasını sunmadığından dolayı da iş akdinin sonlandırılmasına karar verilmiştir.

İddia olunan olayın mağduru konumundaki kadın personelimiz işletmemizdeki görevine devam etmektedir. Biz iş yeri olarak üzerimize düşen gerekli önemleri aldık. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olmuştur. Olay şu an yargıya intikal ettiğinden dolayı gelişmeleri takip edip, önümüzdeki günlerde kamuoyuna bilgi vereceğiz.” sözlerini kullandı.

“Bazı haberlerde geçtiği gibi müşterimizle ilgili bir durum söz konusu değildir” yani müşterilerine diyor ki Lucca, sizlik bir durum yok, sizler güvendesiniz ve biz yönetim olarak işletmeci vasfını verdiğimiz şahsın diğer çalışanımıza olan tecavüz girişimini engelleyemedik. Paranızı mekanımızda harcamaktan çekinmeyin.

Şimdi sıra bu işin adli sürecinde…

Mekan tarafından olayın kabullenildiği, tecavüzcü şahsın olayı kabul ettiği bir suçun mahkeme aşamasını ve alacağı cezayı göreceğiz.

Her ne kadar tecavüz olaylarında verilen cezaların yetersizliğini biliyor olsak da..

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz