Mesut Can Tomay kimdir? Mesut Can Tomay hangi film ve dizilerde rol aldı?

0
348
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

YouTube alemi kendini eski çocuk yıldız olarak tanıtan Mesut Can Tomay kimdir, hangi dizi ve filmlerde rol aldı? sorularının cevabını arıyor. işte Mesut Can Tomay hakkında merak edilenler…

YouTube üzerinden Ali Biçim ile beraber video içerik üreten Mesut Can Tomay şu sıralar oldukça popüler. Samimi konuşmaları ve mimikleriyle takipçileri tarafından oldukça fazla sevilen Tomay hakkında araştırma yapanların sayısı da azımsanamayacak kadar çok. Peki Mesut Can Tomay kimdir, hangi film ve dizilerde rol aldı?

Aslen Karslı olan Mesut Can Tomay 1999 yılında dünyaya geldi. Yani Trabzonlu olduğu yönündeki iddialar asılsız. Her ne kadar İstanbul’da doğmuş olsa da 9 yaşına kadar Kars’ta eğitim hayatına devam etmiştir. Mesut Can Tomay’ı ilk ortaya çıkaran mecra Vine üzerinden ürettiği kısa videolardır.

Mesut Can Tomay için ikinci dönüm noktası Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasıdır. Tomay bu yarışmada yaptığı taklitler ile  yarı finale kadar yükselmiş ve o dönemde oldukça tanınır hale gelmiştir.

Mesut Can Tomay hangi film ve dizilerde oynadı?

Mesut Can Tomay’ın rol aldığı diziler:

2012 – Türkün Uzayla İmtihanı (Tarkan Yıldırım karakteri)
Gönül Hırsızı (Necdet karakteri)
2014 – Hom Ofis (Mertcan karakteri)
2016 – Kördüğüm (İsot karakteri)
Tam Kafadan (İsmail karakteri)

Mesut Can Tomay’ın rol aldığı sinema filmleri:

2013 – Mc Dandik (Mc Hela karakteri)
2016 – İkinci Şans
2017 – Maide’nin Altın Günü (Yağmur karakteri)

Şu sıralar Ali Biçim ile birlikte video içerik üretmekle meşgul olan Mesut Can Tomay’ın Instagram üzerinde yaklaşık 300 bin takipçisi bulunmaktadır. Çektikleri YouTube videoları ile birliktede hızlı bir yükseliş yakalamıştır.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz