Metroda Corona Virüs Şaka Yapan Gence 5 Yıl Hapis

0
209
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Rusya’nın Moskova şehrinde bulunan metroda bir yolcu seyir halindeyken diğer yolculara corona virüsüne sahip olduğunu ifade eden bir şaka yaptı. Tacikistan uyruklu ve genç yaşta bir erkek olan bu kişiye beş yıl hapis cezası verdi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da metroda yolculara yapılan şaka, şakayı yapan gencin ummadığı bir şekilde sonuçlandı.

Tacikistan uyruklu olduğu belirtilen Karomatullo Dzhaborov, Moskova metrosuna ağzında maskeyle bindi. Dzhaborov bir süre sonra corona virüs semptomlarını sergileyerek yere yığıldı. Vagonda paniğe neden olan gencin davranışı tepki topladı.

Olaydan sonra 8 Şubat’ta gözaltına alınan Dzhaborov’a mahkeme beş yıl hapis cezası verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı, Karomatullo Dzhaborov’a yardım eden iki kişinin de tespit edildiğini duyurdu. Bakanlık Dzhaborov’un arkadaşlarına Moskova’dan ayrılmayın uyarısının yapıldığını söyledi.

Karomatullo Dzhaborov’un avukatı ise müvekkilinin panik yaratmak istemediğini, corona virüs farkındalığının artması için uğraştığını söyledi. Avukat müvekkilinin sadece metroda değil eczane ve diğer kamusal alanlarda farkındalık videoları çektiğini söyledi.

Olaya dair görüntüler Youtube ve Instagram’dan kaldırıldı.

Çin’le yakın ilişkiler içinde olan Rusya ve Moskova salgının ardından geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Ülkeye sadece Moskova’da bulunan havalimanı üzerinden kontrolle girilebiliyor. 31 Ocak’ta Rus yetkililer ülkede bulunan iki Çin vatandaşında corona virüs tespit edildiğini duyurmuştu.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz