Naim: Cep Herkülü Filminin Başrolü Hayat Van Eck Kimdir?

0
94
Hayat Van Eck

Naim: Cep Herkülü filminde milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu rolü ile kendini seyirciye sevdirmeye başaran filmin başrol oyuncusu Hayat Van Eck’in kimdir, nereli, kaç yaşında ve oynadığı filmler… Hepsinin cevabı yazımızda… 

Hayat Van Eck‘in hayat öyküsü aslında Türkiye’de değil Hollanda’da başlıyor. Babası Hollandalı annesi ise Türk olan Hayat Van Eck 6 yaşında Hollanda’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapıyor.

Hayat Van Eck’in ilk filmi

Şu an 19 yaşında olan Hayat Van Eck, İzmir’de yaşamaktadır. Hayat’ın ilk oyunculuk serüveni ülkemizde başlıyor. 2017 yılında ünlü oyuncu ve yönetmen Onur Saylak‘ın ‘Daha’ isimli sinema filminde Gaza karakterini canlandıran Eck bu rolü ile, 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde  Umut veren genç oyuncu ödülünü almayı başardı.

Son filmi Naim: Cep Herkülü’nde de gösterdiği performans ile bu ödülü hak ettiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Naim filmi için ilk sete geldiğinde zayıf bir çocuk olan Hayat Van Eck, sette hocalarının sayesinde 6 aylık bir spor eğitimi ile kaslı bir vücut yapısına büründü. Şimdilik Hayat Van Eck hakkında göze çarpan detaylar bunlar. Genç oyuncu başarılı rollere imza attıkça adından daha çok söz ettirecekmiş gibi.

Naim: Cep Herkülü filminde, Eren Bülbül Unutulmadı

Yazımızı bitirmeden filmde yer alan ‘Eren Bülbül’ sahnesine değinmeden geçmeyelim istedik.

Filmde Naim Süleymanoğlu’nu (Hayat Van Eck) Türkiye’ye getiren uçağın kaptan pilotu, Yarbay Eren Bülbül adını taşıyor. Bahsettiğimiz sahnede kaptan pilot, “Ben Yarbay Eren Bilbül, vatanınıza hoşgeldiniz” sözlerini kullanıyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz