NATO’dan Suriye İdlib’teki Saldırıları Durdurun Çağrısı

0
211
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, kesin ve son derece kendisinden emin konuştu. “İdlib’teki saldırıları kınıyor, Esad rejimi ve Rusya’ya acilen saldırıları durdurma çağrısında bulunuyorum.” dedi.

Jens Stoltenberg, Brüksel’de düzenlenecek olan NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde İdlib dahil birçok konuda basın açıklaması yaptı.

“İdlib’in Savunma Bakanları Toplantısı’nda gündeme gelmesini bekliyor musunuz? Rusya destekli Esad rejiminin artan saldırıları hakkında değerlendirmeleriniz nedir?” sorusuna yanıt veren Stoltenberg,”İdlib’in Savunma Bakanları Toplantısı’nda gündeme gelmesini bekliyor musunuz? Rusya destekli Esad rejiminin artan saldırıları hakkında değerlendirmeleriniz nedir?” sorusunu yanıtlayan Stoltenberg, bakanların İdlib’deki anlık gelişmeleri ve gündemi ele almasını beklediğini söyledi.

Stoltenberg, İdlib’deki yaşananlardan “derin endişe” duyduğunun altını çizerek, sivilleri hedef alan saldırıların yüz binlerce insanı yerinden ettiğine dikkati çekti.

Ayrım yapmaksızın sivilleri hedef alan hava bombardımanlarının da gerçekleştiğini belirten Stoltenberg, “İdlib’deki saldırıları kınıyor, Esad rejimi ve Rusya’ya acilen saldırıları durdurma çağrısında bulunuyorum.” diye konuştu.

Esad rejimi ve Rusya’yı, İdlib ve Suriye’de uluslararası hukuka uymaya çağıran Stoltenberg, insanlara zulmeden Rusya destekli söz konusu saldırıların acilen son bulması gerektiğini vurguladı.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz