Netflix’in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi

0
2211
Netflix'in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Eğer ki Netflix üyeliği satın aldıysanız, Netflix’e o kadar alışacaksınız ki bu platform haricindeki dizilerden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacaksınız. Bunun temel sebebi Netflix’in dizi izlerken sağladığı kolaylıklar. Bu yüzden bu yazımızda sizlere Netflix Türkiye’de bulunan ve fazla göz önüne çıkmayan yapımları önereceğiz. Bunlardan bazıları Netflix yapımı, bazıları ise Netflix’in yayın haklarını satın almış olduğu diziler. Gelin listeye göz atalım.

1. Dirk Gently’s Holistic Dedective Agency

Sıradan bir hayat yaşayan Todd’un hayatı, Dirk ile karşılaştıktan sonra kökünden değişecektir. İki sezona sahip olan bu dizi, özgün konusundan dolayı oldukça ilgi çekici. Başlıktaki dedektif ajansı yazısını okuduktan sonra aklınızda klasik dedektif filmleri canlanmış olabilir. Ama Dirk Gently sıradan dedektif filmi olmaktan çok uzak. Vakit bulabiliyorsanız olabildiğince kısa sürede bu diziye göz atmanızı öneririz. Netflix yapımı bu kaliteli yapım, 8.3 IMDB puanına sahip.

Netflix'in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi


Ek olarak dizinin yapımcısı Arvind Ethan David’in yaptığı açıklama ile birlikte dizinin üçüncü sezonunun gelmeyeceği haber verildi. Dizinin iptalinin nedeni yeni bir kanal bulunamaması olarak açıklandı. İlk iki sezonu BBC Amerika’da yayınlanan dizinin söylentilere göre yeni sezonları ise Netflix tarafından çekilecek.
Belirtmekte fayda var, dizinin iptal edilmesi ilk iki sezonunun izlenmemesi için bir neden değil. Her sezon kendi içerisinde bağımsız senaryoları işliyor.

2. Over The Garden Wall

Netflix’te bulunan bu mini dizi animasyon türünde. Animasyonları sevmeyen birinin bile zevkle izleyebileceği türden bir yapım. Dizi toplamda bir sezon ve on bölümden oluşuyor. Her bölüm on dakika. Bu nedenle tek oturuşta bitirebileceğiniz harika bir hikaye anlatımına sahip bir dizi. Dizinin yaratıcıları aynı zamanda Adventur Time’ın yaratıcıları. Oldukça tecrübeli olan bu ekip ortaya harika bir yapıt çıkarmış. Animasyon türü sevmeyenlerin bile mutlaka izlemesi gereken harika bir mini dizi.

Netflix'in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi

3. Mindhunter

Mindhunter iki FBI ajanının, katillerin psikolojik profillerini ortaya çıkarmak için incelediği ürpertici cinayetleri ve bu cinayetlerin faillerini konu alan bir Netflix yapımı gerilim-suç dizisi. Dizi diyaloglar üzerine kurulmuş ve kasvetli bir ortama sahip. İzlerken ister istemez sizin de tüyleriniz ürperiyor ve olaya kendinizi kaptırıyorsunuz. Özellikle Ed Kemper’ı oynayan Cameron Britton sayesinde Ed Kemper ile ilginç bir bağ kuruyorsunuz.

Netflix'in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi


Bu arada dizide izlenen katiller gerçek hayattan yansıtılmış. Youtube’da aratarak dizideki ve gerçek hayattaki röportajlarının karşılaştırılmış videolarını bulabilirsiniz.

Dizi yerine film izlemek istersen senin için hazırladığımız, film seçmene yardımcı olacak şu teste bakabilirsin: https://netbihal.com/hafta-sonunda-hangi-filmi-izlemelisin/

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz