Özdemir Marmara Çarşısı: İkinci El Kitap

0
147
Özdemir Marmara Çarşısı: İkinci El Kitap

Eğer sıkça kitap okuyan biriyseniz, kitaplara yaptığınız harcama da doğru orantılı olarak yüksek olacaktır. Bu duruma çözüm olarak ikinci el kitapları öneriyoruz. Hem kitapların eski olması okurken size keyif verecek hem de bütçenizden tasarruf yapmanızı sağlayacak. Ama bu demek değil ki yıpranmamış kitap bulamazsınız, eğer biraz şanslıysanız, sıfır gibi kitapları da bulabilirsiniz.

Özdemir Marmara Çarşısı

Özdemir Marmara Çarşısında sadece ikinci el kitap satılmıyor. Ders kitaplarından romanlara kadar bulmak istediğiniz tüm kitaplar için burayı tercih edebilirsiniz. Sıfır kitapların fiyatları ise iskonto indirimi ile satılıyor. Piyasadaki fiyatların biraz daha altına almanız mümkün.

Özdemir Marmara Çarşısı İkinci El Kitaplar

İkinci el kitaplar genellikle dükkanların önlerindeki raflara dizilmiş oluyor. Eğer belirli bir kitabı ikinci el olarak arıyorsanız bulma ihtimaliniz bir hayli düşük. Size önerimiz gidin, kitapları inceleyin ve eğer okuma listenizdeki bir kitaba rastlarsanız alın.

Özdemir Marmara Çarşısı: İkinci El Kitap

İkinci El Test Kitapları

Özdemir Marmara Çarşısı sadece ikinci el romanları barındırmıyor. Buranın bir diğer önemli özelliği ise ikinci el olarak ders kitapları ve test kitaplarını bulabilmeniz. Öyle ki bir sayfası bile kirletilmemiş test kitaplarını sıfır fiyatlarının yarısına satın alabilirsiniz.

Kendi Kitaplarınızı Satmak

Özdemir Marmara Çarşısındaki kitapçılar sizin kullanmadığınız kitapları da satın alıyorlar. Eğer ki fazladan kitaplarınız varsa buradaki kitapçılara satabilirsiniz. Ama bu konuda sizlere bir uyarımız var. Kitapçılar kitapları sizlerden alırken oldukça ucuz fiyatlar teklif ediyorlar. 5-10 lira arası maksimum verecekleri ücret oluyor. Kitaplarınızı ikinci el olarak internetten satmanız sizin için daha kârlı olacaktır.

Özdemir Marmara Çarşısı: İkinci El Kitap

Korsan Kitaplar

Özdemir Marmara Çarşısında Kitap ararken özellikle ikinci kattaki dükkanlarda karşınıza sıfır ama piyasadaki kitaplardan çok daha ucuz kitaplar çıkacaktır. Bunlar bizim korsan kitap olarak adlandırdığımız kitaplar. Korsan kitaplarda muhakkak ki bir hata çıkıyor. Kitabın ya bazı sayfaları ters basılmış oluyor ya yazılar iç içe geçmiş oluyor. Bizden söylemesi korsan kitaplardan olabildiğince uzak durun. 🙂

Özdemir Marmara Çarşısına Ulaşım

Çarşı ana caddenin tam üzerinde yer alıyor. Bulması oldukça kolay. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinin sol çaprazında kalıyor. Üniversitenin kütüphanesinin tam karşısında. Laleli-Üniversite tramvay durağında indikten sonra birkaç adımda ulaşabilirsiniz.
Adresi ise şu: Ordu Caddesi No:55 Kat:1 Özdemir Marmara Çarşısı Beyazıt Istanbul Turkiye Beyazıt, 34126 İstanbul
Saat 09.00 ile 19.00 arası açık oluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz