Parasite filmi ne anlatıyor? Parasite filminde kimler rol aldı?

0
2884
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

2020 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Geceye damga vuran film ise, İngilizce olmadığı halde, en iyi film ödülü, en iyi yönetmen, en iyi uluslararası film, en iyi orjinal senaryo ödülünü alan ‘PARASİTE’ oldu. Sinemaseverler ödüle doyan Parasite filminin konusunu merak eder hale geldi. İşte Oscar ödüllü Parasite filmin konusu ve rol alan oyuncular…

Oscar ödüllerine adeta damga vuran Parasite filmi 4 dalda ödül aldı. Alınan ödüller sonrası, Parasite filmi ne anlatıyor? Parasite filminde kimler rol aldı? sorularının cevabı aranıyor.

Parasite filmi ne anlatıyor?

Parazit, yoksul bir ailenin zengin bir ailenin evine hizmetçi olarak girişi etrafında sınıf farklarını, kapitalizmi ve aile ilişkilerini gözler önüne seriyor. Bir tarafta zengin Park ailesi, diğer tarafta ise Kim ailesi var.

Hayatın getirmiş olduğu sürprizler neticesinde bu iki farklı aile biraraya geliyor. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim ailesi çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştiriyor. Kim’ler ‘vazgeçilmez’ lüks hizmetler sunarken, Park’lar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine karşı kaybetmeye başlıyor. ailesinin yeni keşfettiği konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak veriyor. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit ediyor. İki aile arasında başlayan mücadeleye kan ve gözyaşı dahil oluyor.

Parasite filmin oyuncuları

Song Kang-ho – Kim Ki-taek
Jang Hye-jin – Kim Chung-sook, Ki-taek’nin karısı
Choi Woo-shik – Kim Ki-woo, Ki-taek’nin oğlu
Park So-dam – Kim Ki-jeong, Ki-taek’nin kızı
Lee Sun-kyun – Park Dong-ik, Bir bilişim şirketinin CEO’su
Cho Yeo-jeong – Park Yeon-gyo, Dong-ik’nin karısı
Jung Ji-so – Park Da-hye, Dong-ik’nin kızı
Jung Hyun-joon – Park Da-song, Dong-ik’nin oğlu
Lee Jung-eun – Gook Moon-gwang
Park Myung-hoon – Geun-sae
Park Geun-Rok – Şöför Yoon
Jung Yi-seo – Pizzacı müdürü
Park Seo-joon – Min-hyuk

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz