Pennyworth ve Gotham: Dizi Arayanlara Önerilir!

0
2214
Pennyworth ve Gotham: Dizi Arayanlara Önerilir!
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

İnternet’te dolaşıp yeni dizilere bakıyorsanız ve hâlâ karar veremediyseniz, size güzel önerilerimiz var. Eğer Batman’ı ve “DC” evrenini seviyorsanız, bu evreni konu alan iki diziyi de mutlaka izlemenizi öneririz: Pennyworth ve Gotham

Pennyworth şu an yayında ve devam ediyor. Henüz ilk sezonunda olan dizi IMDB’den 8,2 puan almış durumda. Gotham ise 22 Eylül 2014 tarihinden beri yayınlanıyor ve 5 sezona sahip. IMDB puanı ise 7,9. Gelin birlikte Pennyworth ve Gotham yapımlarını ayrı olarak inceleyelim.

Pennyworth Konusu

Batman’den tanıdığımız Alfred Pennyworth’un gençlik dönemini konu ediyor. Bruce Wayne’in babası Thomas Wayne ile Alfred’in tanışma hikayesini anlatıyor. Fakat hikaye tamamen bunun üzerine kurulu değil. Alfred 10 yıl boyunca orduda görev yaptıktan sonra terhis ediliyor. Londra’ya ailesinin yanına dönüyor ve burada bir güvenlik şirketi kurmaya çalışıyor.

Pennyworth ve Gotham: Dizi Arayanlara Önerilir!

Pennyworth Oyuncuları

Alfred Rolünde karşımıza Jack Bannon çıkıyor. Oldukça tutarlı bir oyunculuğa sahip.
Thomas Wayne yani Bruce’un babası rolünde ise Ben Aldridge yer alıyor.

Dizi genel olarak orduda yaşadıklarından sonra yeni bir hayat kurmaya çalışan Alfred’in psikolojik dünyasına yer veriyor. İzlerken karakter ile bağ kuruyorsunuz. Bu durum ise sizi dizinin içine çekmeye yetiyor.

Gelelim Gotham dizisine:

Gotham Konusu

Gotham ise Bruce Wayne’in ailesini kaybetmesinden sonraki hayatını ve Batman’e dönüşüm sürecini konu alıyor. Fakat dizi Bruce Wayne’in solo dizisi olmaktan uzak. Dizide James Gordon’a da büyük yer veriliyor. James Gordon ve Bruce Wayne’in geçmişlerini konu alıyor denilebilir.

Gotham dizisinde Batman’in neredeyse tüm düşmanlarını görebiliyoruz. Joker de bunlara dahil. Bu nedenle dizi Bruce’un düşmanlarla kurduğu ilişki gibi, onun iç dünyasını görmemizi de sağlıyor.

Pennyworth ve Gotham: Dizi Arayanlara Önerilir!

Gotham Oyuncuları

Batmen (Bruce Wayne) rolünde David Mazouz’u görüyoruz. Karakter başta biraz yapmacık gelse de dizi ilerledikçe rol ile uyum sağlıyor.
James Gordon olarak ise karşımıza Ben McKenzie çıkıyor. Oyuncu ise rolüyle neredeyse mükemmel uyumu sağlamış durumda.

Pennyworth ve Gotham dizilerin ayrıntılarını görmek isteyenler aşağıdan IMDB sayfalarına bakabilir:
Gotham İmdb Sayfası İçin Tıklayın.
Pennyworth İmdb Sayfası İçin Tıklayın

Farklı diziler aramaya devam etmek istiyorsanız sizin için yazdığımız şu yazımızı da okuyabilirsiniz: Netflix’in Kuytu Köşesinde Kalmış 3 Dizi

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz