Prof. Dr. Üşümezsoy’dan Şaşırtan Deprem Açıklaması

0
190
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

İstanbul halkı son günlerde yaşadığı deprem ve uzmanların yapmış olduğu açıklamalar sebebiyle tedirgin günler geçiriyor. Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ise öyle bir açıklama yaptı ki yeni tartışmalara sebep olabilecek türden.

İstanbul’da peş peşe gelen depremler sebebiyle büyük İstanbul depremi yeniden gündeme gelmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Üşümezsoy, yaşanan depremlerin büyük depremi işaret etmediğini net bir dille ifade etti. Depremle alakalı yapılan yorumların çoğunun asılsız olduğunu söyleyen Üşümezsoy, deprem uzmanlarının gelişigüzel yaptığı açıklamaların halkı paniklettiğini söyledi.

Sözlerine devam eden Üşümezsoy, “1999 depreminden sonra ‘8.1 şiddetinde deprem olacak’ dediler. Birçok deprem uzmanı halkı yanlış yönlendirdi. Bugün halen hiçbir özeleştiri yapmadan ekranlarda boy gösteriyorlar. Tuzla’dan, Çekmece’ye kadar olan ‘Adalar fayı’ normal bir faydır. Bu fayı, Kuzey Anadolu fayı diyerek toplumu yıllarca panik ettiler.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine ise “Silivri çukurunda daha büyük bir deprem olmaz. Kumburgaz’a doğru giderse bu 6.5’lere neden olabilir. Bu depremin artçıları 5 şiddetinde olur” diyerek son verdi.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz