Samsung İnote X Bluetooth Klavye İnceleme

0
524
Samsung İnote X Bluetooth Klavye İnceleme
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Eğer sıklıkla yazı yazmanızı gerektirecek bir işiniz varsa ve yazı yazmanız her an gerekebiliyorsa tam ihtiyacınız olan ürünü bulmuş olabilirsiniz. Bugün sizlerle Samsung Inote X katlanabilir bluetooth klavyeyi inceleyeceğiz. İnternette detaylı bir bilgi olmadığı için bu yazı oldukça işinize yarayabilir. Gelin yazıya geçelim.

Samsung Inote X Tasarımı

Katlanır klavye 197 gram ağırlığa sahip ve üç parça şeklinde katlanabilir bir tasarıma sahip. Katlandığında boyutları 15 cm – 10 cm oluyor. Açık hali ise 30 cm – 10 cm. Bu nedenle çantada hatta cebinizde taşımak için uygun bir yapıya sahip. Tek eksiği açık konumda iken klavye düz değil hafif kavisli bir şekilde durması. Yine de masa tarzı bir zeminde kullanılacağı için büyük bir dezavantaj sayılmaz.

Samsung İnote X Bluetooth Klavye İnceleme

Samsung İnote X Touchpad

Katlanabilir klavyenin aynı zamanda bir touchpad bölümü de var. Bu kısım fazla büyük değil. Yer kaplamaması açısından büyük olmaması anlaşılabilir bir durum. İşlevini kolayca yerine  getirebiliyor. 4.5 cm – 5.5 cm ölçüsünde. Mobilde touchpad kullanırken ekranda mouse simgesi beliriyor. Bu sayede rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Telefon Bağlantısı

Bluetooth aracılığı ile telefona bağlanabiliyor. Android ve Windows cihazlar tarafından destekleniyor. Ios ile bağlantı konusunda net bir bilgim yok fakat bağlanması muhtemel. İlk sefere mahsus, bağlanırken telefonda gözüken kodu klavyeye girmeniz ve ardından klavye üzerinde “Enter” tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sayede bağlantıyı sağlamış oluyorsunuz.

Samsung Inote X yalnızca mobil cihazlar için tasarlanmış değil. Pc, tablet ve hatta televizyon için de kullanılabilir.

Samsung İnote X Bluetooth Klavye İnceleme

Samsung İnote X İzlenimler

Klavye üzerindeki kısayolların çoğu mobil cihazınızda da çalışıyor. “Ctrl+A” kombinasyonu ile yazınızın tümünü seçebiliyorsunuz, “Shift”e basarak büyük harfle yazabiliyorsunuz.
Tuş hissiyatı oldukça iyi, tuş tasarımlarının da iyi olması sayesinde yazarken tatmin edici bir hissin oluşmasını sağlıyor.
Yazı yazarken bir harfin iki kere yazılması gibi bir problem ile karşılaştım. Muhtemelen tuş hissiyatına alışamadığım için benden kaynaklanan bir hata. Yine de belirtmekte fayda var

Fiyatı

Fiyatı internet üzerinde 135 tl civarlarında başlıyor ve artarak gidiyor. Yazıyı yazdığım tarihte (17 Nisan 2019) n11.com’da 135 tl idi.

İnternette bu ürün hakkında azla içerik olmaması yüzünden alırken tereddüt edebilirsiniz. Eğer kafanıza takılan bir şey varsa yorumlar üzerinden sorabilirsiniz, en kısa sürede yanıtlarım.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz