Türkiye İle Libya Arasındaki Mutabakat Rumlara Manşet Attırdı: ‘Ok Yaydan Çıktı’

0
123
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Türkiye ile Libya arasında imzalanan ve Dolmabahçe Sarayı’nda Akdeniz’de ‘deniz yetki alanlarını’ belirleyen, ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası’ Rum medyasında telaşa neden oldu. 

Rum medyası Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakat sonrası, Türkiye’nin bölgede ki gücünün giderek arttığını ifade ettiği habere, “Ok yaydan çıktı. Yunanistan‘ın münhasır ekonomik bölgesini yiyorlar” başlığını attı.

Türkiye ile Libya arasında imzalanan ve Dolmabahçe Sarayı'nda Akdeniz'de 'deniz yetki alanlarını' belirleyen, 'Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası' Rum medyasında telaşa neden oldu. 

Gazete haberin devamında ise, yapılan antlaşma sonrası Türkiye’nin bölgede huzursuzluk çıkaracağını iddia etti. Haberde ayrıca Yunanistan’dan gelen tepkilere ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuya ilişkin açıklamasına da yer verildi. Diğer gazetelerden başlıklar ise şöyle:

Haravgi gazetesi ise, “Deniz sınırlarının belirlenmesi konusunda Türkiye-Libya anlayışı. İlgili anlaşmayı imzaladılar ve Girit’den bir bölgeyi de içeriyor” manşetini, Politis gazetesi, “Türkiye ve Libya Yunan MEB’ini yiyorlar. Denizi grileştiriyorlar” ifadesiyle, Alithia gazetesi ise, haberi “Libya ile deniz sınırı anlaşması” başlığıyla haberi verdi.

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz