Uber Yemek Dağıtımı İşine Giriyor

0
1704
Uber Yemek Dağıtımı İşine Giriyor
Uber Yemek Dağıtımı İşine Giriyor
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Uber, şehir hayatının yoğun temposunda zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor ve gideceğiniz yeri kendi aracınızın konforunda deneyimle imkânı sunuyor. Uberin sunduğu hizmetler artık sadece ulaşım ile sınırlı değil. İnternet sitelerinde yer alan haberlere göre Uber drone ile yemek dağıtımı işi yapmak için hazırlanıyor. Ulaşım alanında zaten bir devrim yaparak işleri kolaylaştıran Uber şirketi, yemek dağıtım sektörüne girerek mevcut dengelerde değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Daha önce drone ile taşımacılık yapılacağı haberlerini duymuş ve denemelerini izlemiştik. Şimdilerde ise Uber ’in bu teslimat şeklini daha ileri bir seviyeye taşıyacağı ifadesi gündemde yer alıyor. Uber’in yapacağı bu yenilik Türkiye için ilk sayılmıyor çünkü Dominos sürücüsüz pizza siparişleri ileterek bu yöntemi denemişti. Uber ise daha kapsamlı olarak yemek dağıtımı için bu yöntemi kullanmayı planlıyor.

Uber Yemek Dağıtımı ile Neyi Hedefliyor?

Uber ‘in el attığı sektör sadece drone ile yemek taşımacılığı işi değil. Kısa bir süre önce haberlerde yer alan bilgiye göre Uber, market alışverişi sektörüne de yakın zamanda giriş yapmış bulunuyor. Uber ‘in paylaşımına baktığınızda yemek dağıtım işlemi için altı pervaneden oluşan ve iki kişilik yemek taşıma kapasitesine sahip bir drone tasarlandığını görüyorsunuz. Uber’in bu iki sektörde gerçekleştirdiği sıçrama ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflediğini gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda hem ülkemizde hem de dünya çapında protestolarla mücadele eden Uber sistemi, artık farklı alanlarda da adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Uber Yemek Dağıtım Sisteminin Farkı Ne?

Teknik olarak kendi alanına benzer bir sektöre geçmiş gibi görünse de Uber’in bu alana yabancı olduğunu söylemek mümkün. Ancak ulaşımda gösterdiği etkiyi yemek sektöründe de gösterirse, Türkiye için farklı olan bu taşımacılık oldukça popüler hale gelebilir. Uber tasarlamış olduğu drone ile yemek taşıma işleminde herkesin ihtiyaç duyduğu bir eksikliğe çözüm getirmeyi amaçlıyor. Yemek dağıtımı konusunda herkesin mustarip olduğu zaman ve soğuk yemek sorununa drone ile çağ atlatmayı hedefliyor. Drone her ne kadar Uber ve birçok alan için kolaylık sağlasa da yapısı gereği kolay hedef olmasından dolayı bazı dezavantajları beraberinde getiriyor. Uber gerçekleştirmiş olduğu atılımlarla geleceğine yatırım yapmış gibi görünüyor. Farkını sıcak yemek anlayışıyla ortaya koyan Uber droneleri başarıya ulaşabilecek mi? İlerleyen zamanlarda yemek siparişlerimiz sıcak olarak geldiğinde görebileceğiz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz