WhatsApp Hangi Engeli Kaldırdı?

0
102
WhatsApp Hangi Engeli Kaldırdı?
WhatsApp Hangi Engeli Kaldırdı?
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Son yıllarda en popüler mesajlaşma aracımız halini alan WhatsApp kendine kattığı yeniliklerle adını duyurmaya devam ediyor. İnsanlara kolay ve eğlenceli bir mesajlaşma sistemi sunan WhatsApp, son zamanlarda yeniliklerini arka arkaya sıralamaya başladı. Şu an dünya gündeminde yerini alan uygulama, yaptığı değişiklikle uzun süre internet sitelerinde kalacağa benziyor.

Sürekli kendini geliştirmeye devam eden aplikasyon, kullanıcılarında da üst düzey beklentilere zemin hazırlıyor. Kullanıcılar zaman zaman eksikliklerden ve yapılması gereken yeniliklerden şikâyet edebiliyor. Bu anlamda WhatsApp’ın, kullanıcılarının uzun zamandır şikâyet ettiği bir boyut noktası vardı. WhatsApp da kullanıcı sorunlarını ve memnuniyetini ön planda tuttuğu için onları dinlemeyi ihmal etmedi. Yeni güncelleme ile hem çok şaşıracağınız hem de oldukça kullanışlı bulacağınız bir sistem sizi bekliyor. Siz de WhatsApp’ın dosya boyutu hakkında sorun yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

WhatsApp Dosya Boyutunu Mu Artırdı?

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, her geçen gün bünyesine yeni şeyler katmaya devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması yaptığı yeni güncelleme ile uzun süre gündemi meşgul edeceğe benziyor. Dijital dünyanın hayatımızda etkin rol aldığı şu dönemlerde, hepimiz teknolojinin oldukça basit ve kolay ulaşılabilir olmasını arzu ediyoruz. WhatsApp gibi büyük bir dev de bunu dikkate alarak isteklerimize cevap vermeyi tercih ediyor.

İş hayatında ya da sosyal hayatta hemen hemen hepimiz, WhatsApp’tan dosya paylaşırken boyut sorunu yaşamışızdır. Böyle zamanlarda hepimiz WhatsApp’ın 16 MB olan dosya boyutu hakkında oldukça şikayetçi olabiliyoruz. İşimizi kolaylaştıran uygulama, 16 MB olan dosya boyutunu 100 MB’a yükselterek kullanıcılarından tam not aldı. Dosya boyutunun yükseltilmesiyle birçok insanın sorununa çözüm üreten WhatsApp, kullanıcılarından olumlu yorumlar aldı.

WhatsApp Twitter Hesabından Ne Paylaştı?

Yenilikçi anlayışıyla adından söz ettiren WhatsApp uygulaması, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile gündemde yerini aldı. Hesabında yer alan paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bir e-mail göndermeniz lazım ama ekteki dosya çok mu büyük? Onun yerine 100 MB’a kadar olan dosyaları gönderebileceğiniz WhatsApp’ı kullanın.”

Twitter hesabında yer alan bu paylaşıma, Telegram‘dan gelen gönderme gecikmedi. WhatsApp’ın paylaşımına karşılık, Telegram Twitter hesabında şu cümleleri paylaştı: “Bir dosya göndermeniz lazım ama ekteki dosya diğer mesajlaşma uygulamaları için çok mu büyük? Onun yerine 1,5 GB’a kadar olan dosyaları gönderebileceğiniz Telegram’ı deneyin.” Bu ifadelerden de anlaşılacağı üzere, WhatsApp yapmış olduğu yeni güncelleme ile her platformda konuşulmaya devam ediyor.

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz