Yer ABD… Polis ile Saldırganlar Çatıştı! İşte O Görüntüler…

0
45

ABD’nin Jersey kentinde silahlı saldırganlar ile polis arasında yaşanan çatışmada 6 kişi hayatını kaybetti.

ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı Jersey kenti gerçekleştirilen saldırı ile sarsıldı. İddiaya göre, polis yürüttüğü bir cinayet soruşturmasında silahlı bir gruba operasyon gerçekleştirdi. Polis, kaçan saldırganları Jersey’de bulunan Martin Luther King Yolu ile Bidwell Bulvarı’nın kesiştiği ve çoğunlukla Yahudilerin yaşadığı bölgede kıskaca aldı. Bölgede bulunan bir Yahudi marketine sığınan saldırganlar, marketten polislerin üzerine ateş açmaya başladı. Saldırganlar, polise ateş açmadan önce markette 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaraladı.

Okul çıkış saatinde yaşanan olay nedeniyle bölgedeki tüm okullar tatil edilerek öğrenciler 5 saat boyunca sığınaklarda korunma altına alındı. New Jersey Valisi Plip Murpy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada toplumsal güvenliği sağlamak için gereken önlemlerin aldığını ve Güvenlik Kuvvetleri’ne olan güvenlerinin tam olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter’da yayınladığı mesajda, “NJ Jersey City’de gerçekleşen korkunç çatışma ile ilgili bilgi aldım. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu zor ve trajik zamanda mağdurlar ve aileleriyledir. Yerel halk devlet görevlilerine yardım ederken, durumu izlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

New York’a 8 mil mesafedeki Jersey’de yaşanan saldırıda 1’i polis olmak üzere 6 kişi hayatını kaybederken, 2 polis de yaralandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz