İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yolu Düşenler: Payedar Kahve

   Güzel İstanbul’un güzel mekanlarından birinde; Payedar Kahve’deyiz bu bölümde. Üsküdar’ın tarih kokan sokakları, eşsiz yapıları arasında denize karşı konuşlanan Payedar Kahve..

Yolu Üsküdar’a düşüp buraya uğramayanlar, kahve konusunda çok şey kaçıracak gibi duruyor. Lezzetli  tatlılar ve kahve ile dolu menü  gayet zengin bir içerik barındırıyor. Tabi çay tiryakilerini de unutmayan işletme, gerek bardakta gerekse demlik ile servis imkanı sağlıyor.

   Konumu ile başlayalım. Tam olarak tarif etmek gerekirse Mihrimah Sultan Camisi’nin arka sokağında bulunmakta. Üsküdar vapur iskelesinden yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesi ile ulaşılabiliyor. Üsküdar’da böyle bir konumda bulunmasına rağmen gittiğinizde yer olmadığı için geri çevrileceğiniz bir mekan değil.  Sabah 10 gibi kapılarını açan işletme akşam geç vakitlere kadar hizmet vermekte. Bizler de ekip olarak  sık sık ziyaret etmekteyiz kendilerini.

   Personel açısından gençlerle birlikte çalışan işletme müşterilerine gayet temiz ve güzel bir hizmet sunmakta.  Gençlerin dilinden gençler anlar tabii ki . Bu nedenle müşteri kitlesi genel olarak 18- 30 yaş aralığında gençler ve yetişkinler diyebileceğimiz kitleden oluşuyor.

  3-4 çeşit tatlı çeşidi ve  20’yi aşkın kahve çeşidi bulundurmasına rağmen bizim tavsiye edeceğimiz Dibek kahvesi, Osmanlı şerbeti ve Magnolya tatlısı olacaktır.

– İşletme giriş ve üst 2 kattan oluşmakta. İçeride sigara için özel bir açık alan bulunmuyor. Sigara  için günün belli saatlerinden sonra bulunduğu sokağa bırakılan masalara oturulabilir.

– Eski tarz müzikleri sevenler için biraz sıkıcı bir mekan olabilir. Açıldıktan kapanana kadar her katta bulunan ses cihazlarından eski Türk müzikleri sözsüz olarak çalıp dönmekte.

– En fazla 3 kişi ile gitmeniz hem sizin açınızdan hem de diğer müşteriler açısından sağlıklı bir etkinlik olacaktır. Şayet fazlası için alan hem dar hem de ses bakımından rahat olmayabilirsiniz.

-Ortalama 3 kişi  60-80 arası bir ücretle ayrılıp, kahve ve tatlının tadına doyabilirsiniz.

– Masaları ve sandalyeleri videomuzda gösterdiğimiz gibi eski tip ahşap malzemeden yapılmış. Konfor olarak memnun olmayanlar olabilir.

    Bu ayrıntıları  da verdikten sonra şöyle bir tavsiye vermekte fayda var Payedar Kahve’ye yolu düşenler için; kahve seviyorsanız,  manzaraya karşı sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek istiyorsanız Payedar Kahve, Üsküdar’a  “Yolu Düşenler” için gerçekten güzel bir fırsat.

https://www.youtube.com/watch?v=d__nwVTRMkU

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin tüm yayın hakları Netbihal.com tarafından korunmaktadır. İçeriklerin izinsiz olarak kopyalanması yasaktır.