Youtube Videonuzun Daha Fazla Kişiye Ulaşması İçin Tavsiyeler

0
597
Youtube Videoları İçin Tavsiyeler
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

Youtube, Türkiye’de en aktif olarak kullanılan sosyal ağ. Aylık 25 milyona yakın kullanıcı trafiğine sahip. Her 1 dakikada 400 saatlik video yükleniyor. Bu kadar videonun arasından ise sizin videonuzun izlenmesi için bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Youtube videoları için uygulayabileceğiniz bu tavsiyeler ile belli ölçüde fark yaratabilirsiniz.

Youtube Videoları İçin Tavsiyeler

Videonun İçeriği

Videolarınızın içerikleri oldukça önemli. Hızlı fark edilmek için özgün içeriklere sahip videolar bulmalısınız. Bu kadar fazla içerik varken özgün içeriği bulmak çok zor olacaktır. Bu yüzden size tavsiyemiz şu: var olan içerikleri farklı kılabilecek yenilikçi fikirler ekleyin, popüler olan içerikleri değiştirin!

Anahtar Kelimeler

Videonuzun başlığında ve açıklamasında videonuzun içeriğini temsil edecek anahtar kelimeleri kullanın. Bu sayede aramalarda daha yukarıda yer alabilirsiniz.

Youtube Kartları

Bir videodan diğer videolarınıza trafik sağlamak adına Youtube kartları kullanmanız oldukça önemli. Kartlar arasından başka bir videonuzun bağlantısını seçebileceğiniz gibi farklı kart özelliklerini de kullanabilirsiniz. Kanalınıza yönlendirmek, farklı bağlantılara yönlendirmek gibi.
Kartları eklediğiniz ekrandan videonuza bitiş ekranı da ekleyebilirsiniz. Kartlara benzer bir görevi var ve estetik açısından güzel duruyor.

Kart eklemek için şu yolu takip edebilirsiniz: Kanalınız>Youtube Studio> Videolar> Kart Eklemek İstediğiniz Video> Kartlar

Youtube Videoları İçin Tavsiyeler

Video Uzunluğu

İnsanlar bir videoya fazla zaman harcamayı sevmiyorlar. İçeriklerinize göre video uzunluğuna ayarlasanız bile insanları sıkacak kadar uzun tutmamaya dikkat edin. Mümkün oldukça net olun. Gereksiz konuşmalardan kaçının.

Videonun Girişi

Kullanıcıların %50‘si ilk bir dakika dolmadan videoyu kapatıyor. Bu süre aralığında izleyicilerinizi videonuza bağlamak önemli. Hızlı ve samimi bir girişten sonra kısaca videonun içeriğini açıklamak eğer izleyicilerin ilgilendikleri bir içerik ise, onları videonun bitimine kadar tutacaktır.

İş Birliği

Videonuzun ve kanalınızın en hızlı tanınmasının yolu kitlesi olan bir kanalla iş birliği yapmanız olacaktır. Youtube’ta sıklıkla gördüğümüz gibi başka kanallara konuk olarak gitmek bunun başında yer alacaktır.

Video İstatistikleri

Videonuzun belli bir izlenmeye geldikten sonra istatistikler aracılığıyla analiz etmeniz oldukça önemli. Nasıl bir takipçi kitlesine sahip olduğunuzu anlamak diğer videolarınızın içeriklerine yön verecektir.

Youtube videolarınızın geçişlerinde timelapse videolar kullanabilirsiniz. Şu yazımızı okuyarak timelapse video oluşturmaya başlayın: https://netbihal.com/timelapsevideo-cekimi/

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz