YPG/PKK’dan Saldırı! Yaralılar Var

0
110
Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇
YPG/PKK’lı  teröristler Şanlıurfa’nın Ceylanpınar, Akçakale, Birecik ilçeleri ile Mardin’in Nusaybin ilçelerine havan mermisi ve roketatar ile saldırıda bulundu. Yapılan saldırı 9 kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine Tel Abyad’dan roket ve havan saldırısı düzenlendi. İlçe merkezine yapılan saldırı esnasında şarapnel parçaları çevre halkının yaralanmasına sebep oldu. Emniyet güçleri insanları sınırdan uzaklaşması ve evlerinden çıkmaması konusunda uyardı.

Aynı gün içerisinde Ceylanpınar’a da saldırı gerçekleşti. Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, saldırının ilçenin karşında  bulunan Rasulayn bölgesindeki PKK/YPG’li teröristler tarafından yapıldığını ve 6 kişinin yaralandığını söyledi. Kaymakam Keklik, “Ceylanpınar’daki terör saldırılarında 6 kişi yaralandı. Hastanedeki tedavileri süren kardeşlerimizin sağlığına kavuşması için dua ediyoruz. Gün içerisinde ilçe merkezine yönelik terör saldırılarında çok şükür hayatını kaybeden vatandaşımız olmadı.” dedi.

Harekatın başladığı saatten itibaren Mardin’in Nusaybin ilçesine tam olarak 130 roket atışı yapıldığı belirlendi. Atılan roketlerin birçoğu boş araziye isabet ederken, evlere isabet edenler ise geride ağır hasar bıraktı. Roket ve havan mermilerinin isabet ettiği Nusaybin’de 5, Ceylanpınar’da 2, Birecik’te de 2 olmak üzere 9 kişi tedavi altına alındı.

Şanlıurfa birecik ceylanpınar

Eğitime ara verildi

Yapılan saldırılar sonrası, Akçakale, Ceylanpınar, Suruç’da ki tüm okullarda Birecik ilçesinde ise sınıra yakın okullarda eğitime 2 gün ara verilirken Mardin’in Nusaybin ilçesindeki tüm okullar tatil edildi.

 

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misin? 👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz